czwartek, 22 listopad 2018 14:04

Jak wybierać pasty do zębów?

Podstawowe zasady higieny jamy ustnej obejmują nie tylko wskazany czas szczotkowania i właściwy sposób operowania szczoteczką do zębów. To również kwestia doboru produktów do higieny jamy ustnej, które będą wspomagały walkę z rozmaitymi przypadłościami stomatologicznymi.

 

Szeroki wybór past do zębów

Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór past do zębów. Są to produkty podzielone na kategorie uwzględniające chociażby wiek, czyli pasty dla dzieci i pasty dla dorosłych. Do tego podział obejmujący różnorodne schorzenia i problemy, jakie pojawiają się po stronie jamy ustnej. Kolejno pasty do zębów można wybierać zgodnie z preferencjami smakowymi, choć ten aspekt powinien być ostatnim na liście wymagań, jakie ma spełniać idealna pasta do zębów. Właściwy wybór ma zatem kluczowe znaczenie, dla uzyskania pożądanych efektów, a także zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu.

Czym się kierować?

Stając przed półką sklepową z pastami do zębów, ale i pozostałymi produktami do higieny jamy ustnej, należy kierować się własnymi potrzebami i aktualnym stanem uzębienia, dziąseł oraz całej jamy ustnej.

Krwawiące dziąsła czy odczuwanie nadwrażliwości na zimne i gorące jedzenie czy napoje, słodkie lub kwaśne smaki, to wyraźne wskazanie do zastosowania past działających skutecznie, ale delikatnie. Chroniących, nierzadko będących jednym z elementów profilaktyki, jeśli pojawiająca się podczas mycia zębów krew, okazuje się być związana z rozwojem paradontozy. Można wybierać samodzielnie, ale i warto poradzić się stomatologa, jaka pasta najlepiej poradzi sobie z pojawiającym się problemem.

Pośród produktów do higieny jamy ustnej, w tym past do mycia zębów, pojawiają się preparaty Elmex, charakteryzujące się zawartością w składzie aminofluorków, które unieszkodliwiają gromadzące się bakterie. Produkty Elmex dostosowane są nie tylko do potrzeb związanych z ochroną przed próchnicą, ale i dokładnym oczyszczaniem, wybielaniem zębów, a także ochroną szkliwa.

Każdy ze stosowanych produktów, czy to pasty do mycia zębów Elmex, czy też płyny do płukania ust, nici dentystyczne, a także szczoteczki, muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Należy zapoznawać się z informacjami umieszczanymi na opakowaniach mając na względzie, że źle dobrane produkty zamiast wspomagać, mogą pogłębiać już powstałe problemy lub przyczynić się do rozwoju schorzeń.

© 2013-2020 by SN2.EU