czwartek, 22 listopad 2018 14:15

Balsam brązujący – „opalona” skóra o każdej porze roku

Niegdyś to biała skóra była uznawana za najbardziej atrakcyjną. Dziś stawia się na ciało opalone, brązowe, które wygląda na zdrowsze, ładniejsze i szczuplejsze. Nie każdy jednak może i nie każdy lubi wielogodzinne wygrzewanie się w słońcu. Zamiast tego, można postawić na balsam brązujący.

 

Opalanie bez słońca i solarium

Na rynku pojawiają się zarówno balsamy brązujące, jak i samoopalacze. Natychmiastowy efekt dają samoopalacze, jednak trzeba wprawy, by umiejętnie je nałożyć. Do tego trudno niekiedy o uzyskanie możliwie naturalnego efektu, a ten jest w stanie zaoferować balsam brązujący.

Balsam brązujący regularnie stosowany, nadaje skórze stopniowo coraz bardziej brązowego odcienia. Efekty końcowe w dużej mierze zależne są od wybranego produktu, sposobu aplikacji, ale i koloru kosmetyku. Balsam brązujący to różne odcienie, które dostosowuje się do potrzeb karnacji jasnej lub ciemnej.

Jak stosować balsam brązujący?

W stosowaniu balsamu brązującego liczy się uprzednie przygotowanie skóry. Dobrze jest pokusić się o peeling, by złuszczyć martwy naskórek. Na wygładzonej skórze aplikacja staje się łatwiejsza, a przede wszystkim równomierna. To sposób na uniknięcie nieestetycznych smug, zacieków, plam czy grudkowania się preparatu. Balsam brązujący należy nakładać w niewielkiej ilości, przechodząc od dołu aż do samej góry. Dobrze jest smarować się nim symetrycznie, nakładając podobną ilość kosmetyku na te same partie ciała, by uniknąć efektu widocznych różnic w odcieniu.

Skóra przybiera brązowawy kolor powoli i stopniowo. Okres użytkowania balsamu brązującego, zależy od rodzaju wybranego produktu, ale i odcienia, jaki chce się uzyskać.

Pielęgnacja z balsamem brązującym

Kosmetyk, jakim jest balsam brązujący, warto stosować nie tylko w sytuacjach, gdy brak chęci, czasu na opalanie, czy posiadanie wrażliwej skóry, która zwykle podczas przebywania na słońcu owocuje poparzeniami słonecznymi, wyklucza możliwość tradycyjnego opalania. Tego typu produkty kosmetyczne posiadają w swoim składzie substancje nawilżające i pielęgnujące skórę, stąd działają niczym popularne balsamy do ciała. Odżywiają, chronią przed nadmiernym wysuszeniem, ale i działaniem czynników zewnętrznych, a do tego pozwalają uzyskać odcień skóry, który wygląda niczym naturalna opalenizna.

© 2013-2020 by SN2.EU