wtorek, listopad 28, 2023
poniedziałek, 10 luty 2020 11:07

Dlaczego warto stosować oliwkę do skórek?

Oliwka do skórek Oliwka do skórek

Oliwka do skórek doskonale nawilża naskórek, skórki i paznokcie. Może je chronić przed uszkodzeniem. Ponadto poprawia ich wygląd i zdrowie. Jednak oliwki do skórek nie powinny być stosowane jako pierwsza linia obrony przed wysuszeniem. Potraktuj je raczej jako środek na wyjątkowo suche, popękane albo łamliwe paznokcie.

Zwróć uwagę na to, by preparat zawierał naturalne, szybko wchłaniające się olejki roślinne, witaminy i kwas cytrynowy.

 

Dlaczego warto olejować paznokcie?

Oliwki do skórek są skutecznym środkiem nawilżającym opracowanym specjalnie do skórek i paznokci. Nakłada się je pędzelkiem, wacikiem lub zakraplaczem. Pomaga leczyć popękane paznokcie i skórki. Chroni przed infekcjami grzybiczymi i suchością. Zapobiega również wrastaniu paznokci.

Zastanawiasz się, kiedy stosować oliwkę? Eksperci radzą, by olejować paznokcie codziennie wieczorem. Wtedy będą dobrze odżywione, mocne i zdrowe. Regularne stosowanie preparatu wspaniale wygładzi skórki. Pamiętaj tylko, by być wytrwałą i konsekwentną.

Najpierw zmyj lakier do paznokci. Umyj ręce, paznokcie i skórki wodą z mydłem. Dokładnie je wytrzyj. Połóż jedną rękę płasko na czystym ręczniku z paznokciami skierowanymi do góry. Kilka razy wstrząśnij buteleczką oliwki. Nałóż kilka kropli na paznokcie i naskórek, by je zmiękczyć i nawilżyć. Teraz wmasuj w skórę przez około minutę, by stymulować przepływ krwi. Pamiętaj, by nie malować paznokci bezpośrednio po nałożeniu oliwki do skórek, ponieważ lakier może dobrze nie wyschnąć.

Jak wybrać oliwkę do skórek?

Bez regularnej pielęgnacji Twoje skórki wyglądają brzydko i niezdrowo. Mogą być uszkodzone, suche lub popękane. Jeśli chcesz tego uniknąć, stosuj oliwki do skórek. Popularne produkty zawierają ekstrakt witaminy E i olejek jojoba. Te cudowne składniki nawadniają, odżywiają i zatrzymują wilgoć. Jednocześnie mają pozytywny wpływ na paznokcie.

Wmasowując codziennie preparat, poprawisz dopływ krwi do płytki. Z czasem możesz wzmocnić paznokcie i zmiękczyć skórki. Niektóre składniki produktu mogą przyspieszyć wchłanianie, podczas gdy inne zapewniają optymalne nawilżenie. Pamiętaj, że oliwka z wieloma składnikami niekoniecznie jest lepsza od tej, która ma prosty skład.

Popularne preparaty zawierają olejki eteryczne, w tym lawendowy, z pestek moreli i krokosza barwierskiego. Niektóre produkty zawierają jeden olejek, podczas gdy inne oferują ich kombinację. Dlatego, zanim kupisz oliwki do skórek, koniecznie przeczytaj etykietę. Zastanów się, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania. Dzięki temu łatwiej znajdziesz odpowiedni produkt.