czwartek, 09 sierpień 2018 13:51

Pielęgnacja skóry twarzy krok po kroku

W natłoku zadań i obowiązków, jakie towarzyszą nam na co dzień, potrzeby naszego ciała stawiamy często na ostatnim miejscu. To duży błąd – okazuje się zgubne nie tylko dla zdrowia, ale i dla wizerunku zewnętrznego. Kwestią, której absolutnie nie można pominąć, jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy. Jak powinna się odbywać i o czym trzeba pamiętać, by nasza cera wyglądała zdrowo i promiennie?

Pielęgnacja skóry twarzy – krok 1: oczyszczanie

Pierwszym krokiem do zdrowej i zadbanej skóry jest jej regularne, dokładne oczyszczanie. Aktywne życie w mieście wystawia ją bowiem na negatywne działanie czynników zewnętrznych: zanieczyszczeń powietrza, spalin i wszelkich innych osadów. Przez cały dzień zbierają się one na twarzy, tworząc warstwę, która blokuje pory skóry i nie pozwala jej oddychać. Dermatolodzy i wizażyści mówią o 5 oznakach zmęczenia skóry, obserwowanych u mieszańców miast:

  • cienie pod oczami,
  • wyostrzone rysy,
  • poszarzała cera,
  • utrata napięcia skóry,
  • ściągnięta skóra.

Sytuacja dodatkowo komplikuje się w przypadku skóry problematycznej, ze skłonnością do wyprysków i zaskórników. Przy takim typie cery konieczna jest wyjątkowo troskliwa pielęgnacja skóry twarzy. Jakich kosmetyków najlepiej używać do codziennego oczyszczania twarzy? Sprawdzają się żele oczyszczające dedykowane różnym typom męskiej cery, np. z serii Men Expert od L’Oreal. Przy wyborze odpowiedniego żelu oczyszczającego dla siebie powinieneś zastanowić się nad specyficznymi potrzebami swojej skóry, tak aby dobrać optymalny kosmetyk (np. silnie złuszczający lub zapobiegający błyszczeniu skóry).

Pielęgnacja skóry twarzy – krok 2: golenie

Dla wielu panów pielęgnacja skóry twarzy koncentruje się przede wszystkim wokół golenia. Nic dziwnego – zadbany zarost bywa niezwykle seksowny, ale jeśli pozostawimy go samemu sobie, zupełnie nie wygląda atrakcyjnie. Systematyczne regulowanie zarostu okazuje się więc niezwykle ważne. W wielu przypadkach wiąże się jednak z podrażnieniami i przesuszeniem skóry. Ważny jest więc odpowiedni dobór kosmetyków używanych na co dzień do golenia.

Podstawową funkcją kosmetyków do golenia jest zmiękczanie włosków zarostu, by ich usunięcie było łatwiejsze. Dobra pianka lub żel ułatwiają też ślizganie się ostrza golarki po zaroście. Wybierając kosmetyk optymalny dla siebie, warto zwrócić uwagę na to, by był on hipoalergiczny i zawierał składniki nawilżające. Dzięki temu skóra twarzy będzie chroniona przed ewentualnymi podrażnieniami.

Poza pianką (lub żelem) do golenia należy także stosować kosmetyki po goleniu. Jeśli Twoja skóra nie przejawia skłonności do nadwrażliwości i podrażnień, wystarczy klasyka – dobra woda po goleniu o przyjemnym zapachu, która nawilży twarz. Jeśli natomiast często zmagasz się z przesuszeniem czy otarciami po goleniu, warto mieć pod ręką także specjalny, łagodzący żel po goleniu.

Pielęgnacja skóry twarzy – krok 3: nawilżanie

Nawilżanie to z kolei element pielęgnacji skóry twarzy często traktowany przez mężczyzn „po macoszemu” lub zupełnie pomijany. Realia są jednak nieubłagane – by utrzymać jędrność i witalność skóry, niezbędne jest poddawanie jej regularnym zabiegom nawilżającym. Spokojnie – nie musisz w tym celu odwiedzać gabinetów kosmetycznych. Wystarczy zaopatrzyć się w dobry krem nawilżający dopasowany do specyficznych potrzeb skóry i regularnie go używać. Dzięki temu cera będzie odpowiednio odżywiona i znacznie dłużej zachowa świeży, młody wygląd.

A przecież do tego właśnie ma dążyć męska pielęgnacja skóry twarzy,prawda?

© 2013-2020 by SN2.EU