środa, czerwiec 12, 2024
wtorek, 17 grudzień 2019 21:19

Czym kierować się podczas wyboru kremu do twarzy

Krem Mixa Krem Mixa

Jeśli chcemy, by nasz krem nawilżający do twarzy jak najlepiej spełniał swoją funkcję, wówczas musimy pamiętać o tym, by dopasować go do potrzeb naszej skóry. Nie będzie on działał tak efektywnie, jeśli będziemy używali nieodpowiedniego produktu.

„Krem to krem” – nic bardziej mylnego

Mylne jest stwierdzenie, że krem to krem i każdy będzie dobry. Kosmetyki znacznie się między sobą różnią, trzeba pamiętać, że krem nawilżający do twarzy to nie jest specyfik uniwersalny. Oczywiście, gdy źle go dobierzemy raczej zbytnio nam nie zaszkodzi, ale z pewnością nie pomoże, a przecież chcemy, by poprawił wygląd naszej cery.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając krem nawilżający do twarzy, należy sięgnąć po taki produkt, który dopasowany jest do naszego wieku. Dzięki temu mamy pewność, iż jego skład będzie tak opracowany, by pielęgnować skórę, mając na względzie wszelkiego rodzaju procesy, jakie wówczas w niej zachodzą. Osoby po 30. roku życia już powinny rozglądać się za specyfikami, które działają przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco,  bowiem w tym wieku zaczyna się zmniejszać produkcja kolagenu. Z kolei kremy dla osób po 20. roku życia często skutecznie chronią przed czynnikami zewnętrznymi, zawierają witaminy i składniki mineralne, dzięki czemu skóra dłużej pozostaje młoda.

Panie w starszym wieku – od 40. roku życia – powinny mieć w swojej kosmetyczce krem nawilżający do twarzy o znacznie silniejszym działaniu. Dojrzała cera jest delikatniejsza, cieńsza, pojawia się na niej coraz więcej zmarszczek, głównie mimicznych. Dlatego w tym przypadku kosmetyk powinien mieć w swoim składzie dużą ilość retinolu, większy filtr UV itp.

Krem nawilżający do twarzy – inny na dzień, inny na noc

Kupując krem nawilżający do twarzy, trzeba pamiętać, żeby dobrać go do pory dnia, kiedy będzie stosowany. Specyfik na noc powinien być silniejszy, bowiem podczas snu skóra się regeneruje i przyjmuje też większą ilość substancji odżywczych. Z kolei produkt na dzień ma za zadanie chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi np. promieniowaniem UV, warunkami atmosferycznymi (wiatrem, zimnem itp.).  Specyfik na dzień może zawierać także fluid – doskonała propozycja, dla osób, które chcą ukryć niewielkie niedoskonałości.