wtorek, 17 grudzień 2019 21:25

Suchy szampon – do czego służy i kiedy go używać?

Suchy szampon Suchy szampon

Na wielkie wyjścia planowane od dawna poleca się wziąć długą, relaksującą kąpiel z olejkami zapachowymi i dokładnie wymyć głowę regenerującym szamponem, a następnie wzmocnić włosy odżywką. Ale gdy brak możliwości na takie domowe SPA, można skusić się na inne, ekspresowe rozwiązanie – suchy szampon, który częściowo rozwiązuje problem nieestetycznych, przetłuszczających się włosów.

Jak działa ten kosmetyk?

Jest to bardzo drobno zmielona skrobia ryżowa lub talk, które charakteryzują się wysoką zdolnością do absorpcji substancji tłustych. To właśnie główne zadanie talku – rozpylony za pomocą atomizera przypominającego dezodorant bezpośrednio na przetłuszczające się, nieświeże włosy, osiada na nich i pochłania sebum. Suchy szampon zawiera także substancje zapachowe, które zatrzymują się na włosach i lekko je odświeżają, nadając im przyjemny zapach pomimo długiego czasu, który upłynął od poprzedniego mycia. Proste działanie polegające na niwelowaniu nadmiaru sebum z włosów daje świetny efekt odtłuszczenia, zmatowienia włosów, uniesienia ich u nasady, a przy okazji jeszcze odświeżenia ich zapachu.

Kiedy i jak używać suchego szamponu?

Ten kosmetyk stosuje się raczej awaryjnie, ale ma on bardzo duże znaczenie.. Śmiało można powiedzieć, że niektóre panie wykorzystują go bardzo często! Włosy przetłuszczają się nam średnio co 2–3 dni. Chcąc utrzymać je w świeżości, należałoby je myć właśnie z taką częstotliwością. I choć myjemy się codziennie, to umycie włosów bywa dość kłopotliwe, bo trzeba je potem wysuszyć. Dlatego odkładamy umycie głowy na moment, kiedy będziemy mieć więcej czasu. Życie lubi nam jednak pokrzyżować plany i czasem taka chwila nie nadchodzi przez kilka dni z rzędu. Bywa również, że musimy wyjechać w długą podróż i nie mamy jak ani gdzie odświeżyć swojej fryzury albo szykujemy się na imprezę tuż po pracy i nie mamy możliwości wpaść do domu, by wziąć prysznic. Suchy szampon jest kosmetykiem o takim właśnie awaryjnym zastosowaniu. Spryskuje się nim włosy i odczekuje dosłownie kilkanaście sekund, aby kosmetyk wchłonął się i zebrał nadmiar sebum z powierzchni skóry głowy i włosów. Następnie wystarczy go wyczesać i ułożyć włosy jak zwykle. To kosmetyk, który zdecydowanie powinien się znaleźć w każdej damskiej torebce! Może być używany znacznie częściej, niż się tego spodziewamy, i wiele razy uratuje nas w różnych sytuacjach!

© 2013-2020 by SN2.EU