czwartek, 25 czerwiec 2015 13:27

Kasa fiskalna to konieczność!

Nabycie kasy fiskalnej może się wydawać zbędnym wydatkiem, ale jeżeli nie chcemy mieć problemów z prawem, to powinniśmy w taki sprzęt zainwestować. Szczególnie Ci przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność, nie są zadowoleni z tego wymogu. Nic w tym dziwnego, w końcu otwarcie własnej firmy wiąże się z wieloma innymi wydatkami. W styczniu tego roku weszła nowa ustawa, która jasno określa, kto ma obowiązek posiadania własnej kasy fiskalnej. Liczba podatników, którzy byli zwolnieni z obowiązku stosowania kas drastycznie spadła.

Kto teraz musi posiadać kasę fiskalną?

Kasa fiskalna jest wymagana w przypadku prowadzenia działalności na rzecz osób fizycznych, której wielkość sprzedaży netto przekracza 20 000 złotych w skali roku. Ta kwestia nie uległa zmianie. W nowym rozporządzeniu możemy przeczytać, że rozszerzono listę rodzajów działalności, które są objęte wymogiem stosowania kasy fiskalnej. Należą do nich:
- naprawa pojazdów silnikowych i motorowerów
- wymiana opon
- badania i przeglądy techniczne pojazdów
- opieka medyczna świadczona przez lekarzy i dentystów
- doradztwo prawnicze
- doradztwo podatkowe
- usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne
- sprzedaż perfum

Każdy przedsiębiorca, którego działalność odpowiada któremuś z podanych wyżej punktów, powinien teraz zakupić kasę fiskalną. W tym celu warto przeanalizować oferty różnych firm, by wybrać tę najlepszą. Obecnie najbardziej konkurencyjną ofertę wprowadziła firma "MAKS Sp. z o.o.", która oferuje kasy fiskalne już w cenie od 799 złotych netto!

Niech konieczność posiadania kasy fiskalnej Cię nie zaskoczy!

Niektórzy przedsiębiorcy, którzy przy rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej nie potrzebowali kas fiskalnych, z biegiem czasu mogą stanąć przed koniecznością dokonania takiego zakupu. Doskonałym przykładem na potrzeby tego artykułu będzie firma, która produkuje ozdoby i biżuterię filcową. Jeżeli taki przedsiębiorca podejmie decyzję o dołączeniu do oferty biżuterii ze złota, to będzie musiał wyposażyć swoją firmę w kasę fiskalną, która od teraz będzie używana do ewidencji wszystkich dokonywanych sprzedaży

© 2013-2020 by SN2.EU