sobota, 06 lipiec 2019 12:27

Zaproszenia ślubne – projektowanie i wydruk

Zaproszenia ślubne Zaproszenia ślubne

Najwięcej ślubów i uroczystości weselnych odbywa się w miesiącach letnich oraz wczesną jesienią, jednak przygotowania do tych wydarzeń ruszają znacznie wcześniej, a jednym z działań, o których absolutnie nie należy zapominać, jest zakup zaproszeń ślubnych.

Gotowe zaproszenia ślubne znajdziemy w sklepach z artykułami papierniczymi i księgarniach, ale dziś modne stało się samodzielne projektowanie zaproszeń, a następnie zlecanie profesjonalnego wydruku.

Najmodniejsze zaproszenia ślubne

Standardowe zaproszenie ślubne ma biały kolor, lekki połysk i złote zdobienia. Oprócz tekstu znajdują się na nim niewielkie rysunki, najczęściej są to kwiaty, obrączki, serca oraz gołębie. Do niedawna takie zaproszenie uznawano za szczyt elegancji.

Dziś wśród najmodniejszych zaproszeń ślubnych wymienia się te w ciemnych kolorach, a do szczególnie lubianych należą kolory granatowy, fioletowy oraz bordowy. Zwykle takie zaproszenie umieszcza się w kopercie o tym samym kolorze.

Niejako w opozycji do ciemnych zaproszeń znajdują się białe, minimalistyczne kartki, udekorowane jedynie efektownym napisem „love”. Najczęściej wykonuje się ja na sztywnym papierze, który fakturą przypomina płótno. W komplecie do zaproszeń znajdują się równie eleganckie białe koperty.

Zaproszenia ślubne wpisujące się w najnowsze trendy to także modele pastelowe, ozdobione dużą ilością kolorowych kwiatów. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza akwarelowe grafiki, które wyglądają niezwykle nowocześnie, a zarazem subtelnie. 

Projektowanie zaproszeń ślubnych

Jeżeli wiemy już, jakie zaproszenia ślubne uznaje się obecnie za najmodniejsze, możemy stworzyć projekt wpisujący się w najnowsze trendy. Projekty zaproszeń ślubnych mogą powstać na podstawie szkiców i notatek przyszłych małżonków, ale równie dobrze mogą być wykonane od postaw – wystarczy wybrać drukarnię, która wykonuje projekty graficzne.

Zaproszenia ślubne powinny być estetyczne i czytelne. Najważniejsza jest treść, ale nie powinno być jej zbyt wiele. Dziś, oprócz informacji o ślubie i weselu, zwykle umieszcza się też prośbę o potwierdzenie przybycia i podaje nr telefonów do narzeczonych. Co do romantycznych wierszyków i próśb o pieniądze, wina, kwiaty czy maskotki – wszystko zależy od indywidualnych upodobań przyszłych małżonków.

Grafik zajmie się rozmieszczeniem tekstu i dobierze czcionkę, która będzie współgrała z kolorystyką tła i rodzajem zdobień. Po konsultacji z narzeczonymi i wprowadzeniu ewentualnych poprawek, profesjonalnie przygotuje zaproszenia ślubne do druku.

Wyświetlony 547 razy
© 2013-2020 by SN2.EU