wtorek, 08 styczeń 2019 16:00

Prywatny detektyw - kiedy skorzystać z jego usług?

Powieści kryminalne pełne są postaci prywatnych detektywów, którzy ścigają bezwzględnych zbrodniarzy. Jednak zawód ten nie zawsze związany jest z ciężkimi sprawami kryminalnymi, wbrew pozorom wiele osób na co dzień korzysta z tego typu specjalisty.

Może się on bowiem okazać przydatny w momencie, kiedy policja jest bezradna, lub po prostu potrzebujemy zebrać niezbędne dla nas informacje. 

Sprawy rozwodowe

Praktycznie każda działająca w Polsce agencja detektywistyczna swój dochód opiera na osobach, które planują rozwód. Niestety, bardzo wiele par nie rozstaje się w zgodzie i walczy wszelkimi środkami, aby więcej utargować w trakcie rozprawy rozwodowej. Sędziowie szczególnie nieprzychylnie odnoszą się do zdrady małżeńskiej, jednak żeby w ogóle była ona brana pod uwagę, trzeba dostarczyć dowody na jej popełnienie. Właśnie w takiej sytuacji do akcji wkracza detektyw, który na zlecenie klienta zbiera materiał dowodowy. Może to polegać na śledzeniu niewiernego małżonka, robieniu mu zdjęć z ukrycia, które potwierdzają zdradę małżeńską. Osoba, której w trakcie rozprawy udowodniono niewierność automatycznie może być posadzona o rozpad związku, a w rezultacie może mieć problem z wywalczeniem większej kwoty wspólnego majątku.

Pomoc w poszukiwaniach

W życiu wielu polskich rodzin zdarzają się dramatyczne sytuacje, w których niezbędny może się okazać prywatny detektyw. Dotyczy to przede wszystkim poszukiwania zaginionych osób. Oczywiście policja zawsze przyjmuje takie zgłoszenia, jednak często z braku czasu nie każdą sprawą funkcjonariusze są w stanie zająć się w pierwszej kolejności. A z każdym dniem od zaginięcia bliskiej osoby zmniejsza się szansa na jej znalezienie, dlatego warto zgłosić się po pomoc do specjalisty. Korzystając z jego pomocy zyskujemy dostęp do akt zatajonych przez policję, działa on bowiem w ramach licencji, która daje mu dużą autonomię. Zatrudniony przez nas człowiek bierze udział we wszystkich działaniach policji, prowadząc też osobne dochodzenie na własną rękę. Skorzystanie z jego usług jest szczególnie przydatne w momencie, kiedy obawiamy się, że osoba zaginiona może przebywać poza granicami kraju. Współpraca policji z organami ścigania z innych krajów nie zawsze się układa, dlatego lepiej dodatkowo się zabezpieczyć. 

© 2013-2020 by SN2.EU