niedziela, czerwiec 16, 2024
piątek, 10 maj 2019 22:26

Romantyczny ślub w plenerze

Zaręczyny to niezwykle ważne wydarzenie, które świętowane jest we dwójkę lub w gronie najbliższych. Natomiast wkrótce potem wiele par zaczyna planować ślub i wesele. Część z nich decyduje się na ceremonię na łonie natury.

 

Co prawda zorganizowanie ślubu w plenerze wiąże się z koniecznością dopełnienia dodatkowych formalności, ale za to powinien być wyjątkowo romantyczny. Trzeba tylko pamiętać o tym, że należy wystosować odpowiednio uzasadnioną prośbę do proboszcza lub biskupa i to przynajmniej rok przed zakładaną datą ceremonii. Nieco łatwiej jest uzyskać zgodę na ślub cywilny, ale za to trzeba się liczyć z wyższymi kosztami, niż wówczas, gdy uroczystość odbywa się w USC.

Oczywiście należy też zastanowić się w jakim konkretnie miejscu para wypowie słowa przysięgi małżeńskiej. Okazuje się, że aby pobrać się wśród zieleni, wcale nie jest konieczny wyjazd za miasto. Mogą się o tym przekonać chociażby osoby zamieszkujące Płock, w którym funkcjonuje Centrum Bankietowo-Weselne, dysponujące dużym i wspaniałym ogrodem. Stoi w nim stylowa altana, dzięki której urządzane tam uroczystości mają naprawdę elegancki charakter. Takie rozwiązanie jest nie tylko oryginalne, ale również wygodne, gdyż można zorganizować ślub i wesele w tym samym miejscu. Najlepiej zarezerwować salę z parkietem do tańczenia, a także mieć zapewniony dostęp do ogrodu. Ewentualnie można wziąć pod uwagę zrobienie przyjęcia pod gołym niebem. W przypadku, gdy ma się ono odbyć wśród starannie wypielęgnowanych roślin, nie trzeba właściwie przygotowywać wielu dekoracji. Niewątpliwie jest to propozycja dla par, które planują pobrać się w środku lata. W końcu nawet wyjątkowo piękna, naturalna sceneria nie zrekompensuje gościom nieprzyjemnych odczuć związanych z przebywaniem w niezbyt wysokiej temperaturze. Jednak kiedy pomysł jest następujący – ślub w plenerze, a wesele w sali, wówczas można urządzić je również na wiosnę albo wczesną jesienią. Wybór daty warto uzależnić od tego czy para lepiej czuje się pośród niedawno rozkwitłych kwiatów, czy też otoczona ciepłymi kolorami, jakie we wrześniu zaczynają przybierać drzewa i krzewy.