niedziela, czerwiec 16, 2024
czwartek, 23 styczeń 2020 18:47

Fotobudka – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Fotobudka Fotobudka

Zamierzasz w najbliższym czasie zorganizować dużą imprezę (np. wesele lub event firmowy) i szukasz odpowiedniej rozrywki dla swoich gości? Dobrym pomysłem może okazać się zamówienie fotobudki. Choć to jedna z najpopularniejszych w ostatnich latach zabaw, wiele osób wciąż nie miało okazji wziąć w niej udziału i nigdy na własną rękę nie organizowało jej samodzielnie.

O czym warto pamiętać zamawiając fotobudkę? Co należy wiedzieć, by późniejsza zabawa okazała się strzałem w dziesiątkę?

 

Zasada działania fotobudki jest niezwykle prosta – goście, przebrani w przygotowane stroje i wyposażeni w różnego rodzaju gadżety, pozują na wcześniej wybranym tle przed obiektywem aparatu schowanym w skrzynce przypominającym budkę. Po kilku chwilach pojawia się śmieszne zdjęcie, będące ciekawą pamiątką. Fotobudka jest w stanie urozmaicić każdy typ imprezy. Rzadko zdarza się, by ktoś nie chciał przez moment powygłupiać się przed aparatem i zabrać do domu zabawną fotografię. Aby jednak tego typu atrakcja się sprawdziła, warto zadbać o kilka szczegółów.

Kiedy zamówić fotobudkę?

Przede wszystkim, warto zamówić fotobudkę z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepsze firmy świadczące takie usługi mają zaplanowane terminy nawet na kilka miesięcy do przodu. Dlatego jeśli wiemy, że w najbliższym czasie będziemy organizować jakiś event, nie zwlekajmy i szybko postarajmy się znaleźć odpowiedniego usługodawcę. Tu może pojawić się kolejny problem – jaką firmę zamówić? Przypomnijmy sobie, która z firm fotobudkowych utkwiła nam w pamięci, gdy sami byliśmy gośćmi na czyimś weselu, osiemnastych urodzinach lub zabawie firmowej. Jeśli kiedyś dana fotobudka szczególnie przypadła nam do gustu, warto zamówić ją także na własną zabawę. Warto też popytać znajomych, a także przeczesać zasoby internetowe.

Zwykła fotobudka lub jej warianty

Wiele osób nie chce, by na ich imprezie pojawiła się zwykła fotobudka, tylko jej rzadziej spotykany wariant. Tych na rynku pojawiło się sporo i wybór jest naprawdę duży. Firmą, która świadczy rozmaite usługi fotobudkowe jest Fotoboxik Fotobudka Wrocław, która oferuje m.in. zabawę przy budce slowmoation, gifbudce, fotobudce retro, selfie mirror i wielu innych. Dla każdego, coś dobrego. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i ewentualny budżet.

Czas trwania i cena

Masz już wybrane firmę fotobudkową oraz typ fotobudki, czas zadecydować, na jak długo zamierzasz wynająć usługę. Od tego bowiem będzie zależeć cena całego przedsięwzięcia. Koniecznie sprawdź ofertę interesującej Cię firmy, zobacz, jakie pakiety oferują, a w razie potrzeby, poproś o indywidualną wycenę. Zdarza się, że niezbędne będzie także pokrycie kosztów dojazdu firmy pod wskazany adres.

Tło i rozmiar zdjęć

Niemal wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Pozostało tylko wybrać tło, na którym pozować będą Twoi goście, a także rozmiar zdjęć. Zazwyczaj firmy dają możliwość wykonana fotografii o klasycznych wymiarach lub charakterystycznych dla tej usługi „słupkach”, na których mieści się kilka zdjęć ułożonych jedno po drugim. To, jaki format bardziej nam odpowiada, zależy tylko od naszych indywidualnych preferencji.

Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Przed wynajęciem firmy upewnij się, jak wygląda obsługa w ich wykonaniu. Niezbędne jest, by podczas zabawy obecny był animator, który pokieruje gośćmi, zachęci ich do zabawy, a także będzie obsługiwał sprzęt fotograficzny.
  • Pamiętaj, by podpisać umowę z firmą fotobudkową. Masz wówczas pewność, że ta zjawi się pod wskazanym adresem o ustalonej porze.
  • Firmy fotobudkowe często proszą o zapłatę zaliczki. Warto o tym pamiętać.
  • Połącz zabawę fotobudkową z inną atrakcją na imprezie. Wykonane zdjęcia idealnie sprawdzą się np. do wypełnienia weselnej księgi gości.