poniedziałek, wrzesień 25, 2023
środa, 18 marzec 2020 15:24

Ubranka dla niemowląt - co i jak przygotować?

Ubranka dla dzieci Ubranka dla dzieci

Oczekiwanie na narodziny dziecka to wyjątkowy czas nie tylko dla rodziców, ale również dla rodziny i bliskich. Kiedy z niecierpliwością czekamy na pojawienie się kolejnego członka rodziny, zaczynamy kompletować wyprawkę, w której skład wchodzą ubranka dla niemowląt.

Skóra noworodka jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego wszelkie ubranka oraz pościel powinny być odpowiednio przygotowane. Warto przygotować się wcześniej, aby zapobiec zmartwieniom, gdy pojawi się dziecko. Przedstawiamy, jakie ubranka dla niemowląt warto kupić.

Ubranka dla niemowląt - co warto kupić?

Na pierwszy rzut doskonale sprawdzą się klasyczne body dla dzieci. Doskonale sprawdzą się podczas codziennego przewijania. Jeśli nie chcesz początkowo zakładać ubranek dla dziecka przez głowę, warto wybrać takie fasony, które pozwolą na całościowe rozpięcie. Kolejnym rodzajem ubranek dla niemowląt, które doskonale sprawdzą się podczas pierwszych dni życia, są pajacyki. Doskonale sprawdzi się zarówno na noc, jak i na dzień. Warto zdecydować się na takie zapinane przez całą długość, co zapewni szybkie przebieranie i wygodę, a żadna gumka w pasie nie będzie uciskała niezagojonego jeszcze pępuszka. W każdej dziecięcej garderobie powinien znaleźć się również co najmniej jeden zestawy wyjściowy. Jednak i w tym przypadku warto pamiętać o zasadzie, że im wygodniej, tym lepiej. Pierwsze trzy miesiące dla dziecka powinny być przedłużeniem bezpieczeństwa i komfortu, jakie znał z brzuszka mamy. W zestawie ubranek dla niemowląt warto, aby znalazły się pół śpiochy, czyli obrazowo dolna część pajacyka. Ważne, aby miały szeroką, dość luźną gumkę w pasie i nie uciskały maluszka. Oczywiście świetnie sprawdzą się wszystkiego rodzaju bluzeczki zakładane przez głowę, zarówno z krótkim, jak i z długim rękawem.

Pranie ubranek dla niemowląt

Wcześniej zakupioną wyprawkę należy odpowiednio przygotować przed przyjściem dziecka na świat. Za pranie ubranek najlepiej zabrać się pod koniec 7 lub na początku 8 miesiąca. Wcześniejsze przygotowania nie mają sensu, ponieważ ciuszki zdążą się jeszcze zakurzyć. Procedurę wykonuje się po to, aby drobnoustroje i roztocza nie miały szansy namnażać się w ubrankach. Nie radzi się, aby zwlekać z tym do ostatniej chwili, ponieważ ostatnie tygodnie ciąży są ciężkie i nawet proste pranie może okazać się ponad nasze siły. Pamiętajmy, że ubranka dla niemowląt były prane w tych samych środkach, które na co dzień używane są przez domowników. Im mniejsze dziecko, tym produkt piorący powinien być delikatniejszy, dlatego najlepiej jest wybrać proszki i płyny przeznaczone dla dzieci od 1 dnia życia. Są odpowiednio hipoalergiczne oraz posiadają właściwe testy, wpływające na bezpieczeństwo dziecka.