poniedziałek, 27 styczeń 2020 11:26

Drewniane domki dla lalek - hit czy kit?

Drewniany domek dla lalek Drewniany domek dla lalek

Po fazie zabawek, w których królował plastik, ostatni rok można nazwać przełomowym. Dzieje się tak ze względu na to, że drewno stało się znacznie modniejsze. Najprawdopodobniej dzieje się to za sprawą metody Montessori, która jest coraz bardziej powszechna wśród rodziców. Drewniane domki dla lalek czy drewniane remizy strażackie to obecny hit prezentów. Jednak czy jest to dobra i kształcąca zabawka?

Jakie zalety posiadają domki dla lalek?

Domki dla lalek stanowią nie tylko ciekawą i rozwijającą naukę, ale również możliwość poznania jak wygląda rodzinny świat. Domki dla lalek, szczególnie te drewniane są bardzo dobrej jakości, więc wytrzymają niejednokrotne uderzenie dziecka. Dodatkowo są one wyposażone w piękne, delikatnie wyglądające mebelki, które odzwierciedlają prawdziwy dom. Wielkość czy wyposażenie domków dla lalek możemy dopasować do własnych możliwości finansowych, ponieważ są takie domki dla lalek, które są ogromne, piętrowe i wyglądają bardzo efektownie, ale ich cena jest również sporą. Zwyczajne domki dla lalek są również bardzo dobrej jakości. Plastikowe domki często posiadają również efekty dźwiękowe czy świetlne. Drewniane domki dla lalek są znacznie trwalsze i zrobione z solidnych materiałów.

Jakie są ceny domków dla lalek?

Wszystko jest uzależnione od tego, ile chcemy wydać na dany domek. Są takie, które posiadają wiele pięter, zajmują bardzo dużo miejsca i są niezwykle efektowne, ale kosztują równie dużo. Czasami do ceny nie ma doliczonego wyposażenia domku dla lalek, więc dostajemy go w stanie surowym jedynie z tym, co jest już zbudowane. Domki dla lalek, które są mniejsze i można je ze sobą wszędzie zabrać, to koszt ok. 200-300 zł. Na całkowity koszt znacząco wpływa materiał, z jakiego zostały wykonane. Plastikowe domki dla lalek są przeważnie tańsze od drewnianych, ręcznie robionych domków.

Jak dobrać wyposażenie domku dla lalek?

Jeśli nasze dziecko dużo bardziej interesuje się kuchnią i gotowaniem, to lepiej wyposażyć domek dla lalek w mebelki do kuchni. Jeśli jednak dziecko ma inne zainteresowania, to warto za nimi podążyć. Na rynku jest ogromna ilość dostępnego wyposażenia do domków, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Drewniane domki dla lalek już od dawnych lat stanowiły fajny dodatek dla dziewczynek. Dzięki nim mogły zagłębiać się na długie godziny w niezliczonych historiach, pełnych pasji i zaangażowania. Ćwiczyły w ten sposób umiejętności społeczne oraz swoją wyobraźnię. Każda dziewczynka w swoim życiu chociaż raz marzyła o domku dla lalek, gdzie będzie panią gospodynią.

© 2013-2020 by SN2.EU