wtorek, 21 styczeń 2020 13:25

Jaka zabawka dla małego miłośnika elektronicznych gadżetów?

Interaktywny Piesek Ruffy Interaktywny Piesek Ruffy

Świat dziecięcych zabawek szybko się zmienia. Na rynku pojawia się mnóstwo gadżetów wykorzystujących możliwości nowych technologii, między innymi zapewniających możliwość komunikowania się z zabawką poprzez dedykowaną aplikację mobilną na smartfona lub tablet. Takie interaktywne zabawki to doskonały wybór dla dzieci już posługujących się tego typu urządzeniami oraz tych, które interesują się technologicznymi nowinkami.

Interaktywne zwierzątko

Na rynku produktów dedykowanych dzieciom znajdziemy dziś wiele modeli elektronicznych zwierzątek wyposażonych w szereg funkcji upodabniających je do żywych stworzeń. Interaktywne pieski lub kotki nie tylko zachowują się jak prawdziwe domowe zwierzątka, ale także wykazują się pewną zdolnością do reagowania na zachowania dziecka. Interaktywność takich zabawek w zasadniczy sposób wpływa na ich atrakcyjność w oczach małych odbiorców i jest dobrym sposobem na oswojenie dziecka z technologią. Niektóre z takich elektronicznych zwierzątek można dodatkowo programować lub komunikować się z nimi poprzez dedykowaną aplikację, co jeszcze bardziej podnosi ich atrakcyjność w oczach dziecka. Na stronie https://damizabawki.pl/pol_m_Kategorie_Interaktywne-zabawki_Roboty-334.html znaleźć można wiele przykładów elektronicznych, interaktywnych piesków i innych zwierzątek, które odpowiadają na zachowania dziecka. Gdy się je pogłaszcze, cieszą się. Gdy się na nie nakrzyczy, stają się zmartwione. Gdy się je zawoła, podążają za głosem itd.

Roboty i inne zabawki elektroniczne

Prócz interaktywnych zwierzaków, dużą popularnością wśród dzieci, zwłaszcza wśród chłopców, cieszą się również roboty. Podobnie jak elektroniczne zwierzątka interaktywne roboty są również zabawkami wyposażonymi w różnego rodzaju detektory. Dzięki nim mają zdolność do reagowania na dotyk, ruch lub dźwięk. Wiele z tego typu zabawek można programować przez aplikację, wydając zabawce zdalne komendy z poziomu smartfona lub tabletu. Zaawansowane modele robotów mogą również wchodzić we wzajemne interakcje, walcząc ze sobą lub się ze sobą ścigając.

Jeśli dziecko marzy o żywym zwierzątku, a my z pewnych względów nie możemy go kupić, interaktywny piesek lub kotek może być dla niego ciekawą alternatywą. Taka zabawka z pewnością spodoba się kilkuletniemu dziecku, zwłaszcza jeśli będzie wyposażona w wiele funkcji upodobniających ją do żywego stworzenia. Programowalne roboty lub inne zabawki interaktywne z dedykowaną im aplikacją to dobry wybór dla nieco starszych dzieci, które mają już własnego smartfona i umieją go obsługiwać.

© 2013-2020 by SN2.EU