piątek, 25 maj 2018 08:36

Łóżeczka dla niemowląt. Czyli jakie łóżeczko wybrać dla naszej pociechy?

Złożone łóżeczko to jeden z najważniejszych i najmilszych symboli, oznaczających, że już niedługo w domu pojawi się długo wyczekiwana pociecha, a nasz świat obróci się o 360 stopni.

Wybór łóżeczka to temat, nad którym przyszli rodzice spędzają najwięcej czasu i nie ma się do zdziwić, ponieważ to w nim maluszek będzie spędzał większą część doby.  

Jakimi kryteriami się kierować?

  • Bezpieczeństwo. Najważniejszym kryterium w wyborze łóżeczka dla niemowlątóżeczka dla niemowląt powinno być bezpieczeństwo. Należy zwrócić uwagę, czy łóżeczko posiada atest i spełnia  Europejskie Normy Bezpieczeństwa. Takie normy regulują m.in materiały z jakich łóżko zostało zrobione. Powinno się unikać takich, które zostały stworzone ze słabych materiałów i negatywnie wpływają na stabilność konstrukcji. Łóżeczko winno być pokryte nietoksyczną farbą, albo najlepiej wybrać takie, które nie jest pokryte żadną emalią  i wykonane z prawdziwego drewna. Dziecko uwielbia gryźć szczebelki, szczególnie w okresie ząbkowania. Kolejną normą jest odległość pomiędzy szczebelkami, jak i określona wysokość materaca.
  • Ilość miejsca. Najpopularniejsze wymiary łóżeczek dla niemowląt to 120x60 cm lub 140x70 cm, wybierzmy zatem takie, które nie zagraci całego pokoju, a zostawi troszkę miejsca na dywanowe zabawy z maluszkiem.
  • Możliwość wyjmowania szczebelków. Najlepiej jest wybrać takie łóżeczko dla niemowląt, które ma możliwość wyjmowania szczebelków, dzięki temu posłuży rodzicom na dłużej.
  • Regulacja wysokości. W kryteriach powinna się znaleźć na szczycie, ponieważ dzięki tej regulacji, łóżeczko dla niemowląt ugości w domu na dłużej. Wysoki poziom jest dobry dla noworodków i dla rodziców, którzy co chwile wyciągają dziecko z łóżeczka i nie muszą się schylać. Starsze dzieci są bardziej ruchliwie i chcą mieć więcej miejsca, więc obniżenie poziomu łóżeczka będzie koniecznością.

Mamy nadzieję, że ta lista ułatwi Wam podjęcie decyzji w zakupie łóżeczka dla niemowląt. Rodzicom i Maluszkom życzymy bezpiecznych i słodkich snów.

Wyświetlony 328 razy
© 2013-2019 by SN2.EU