czwartek, 03 styczeń 2019 20:08

Planujesz małe wakacje zimą? Sprawdź, dokąd się udać!

Letnie wakacje daleko za nami, a kolejne równie daleko przed nami. Czy to znaczy, że po drodze nie czeka nas żaden odpoczynek? Wręcz przeciwnie! Wolny czas warto wygospodarować także zimą. Choć miałby być krótki, małe wakacje zimą umożliwią naładowanie baterii. Sprawdź, dokąd możesz udać się na urlop. Zobacz też, jakie ubezpieczenie podróżne wybrać, by zapewnić sobie ochronę na wyjeździe.

 

Narty, czyli wybór dla aktywnych

Jesteś zwolennikiem spędzania wolnego czasu aktywnie? Na wakacje zimą możesz się udać do jednego z państw, które od kilku lat zdobywają serca narciarzy. Są to Włochy, Francja, Austria i Szwajcaria. Alpy zapierają dech w piersiach i pozwalają na jeżdżenie po długich, urozmaiconych trasach. Zimą śnieg ma doskonałą jakość, a do tego świeci słońce – jest jasno, ciepło i przyjemnie. Z kolei lekko poza sezonem, np. w kwietniu, jakość śniegu spada, ale ceny stają się atrakcyjniejsze. Wiele osób czeka z urlopem właśnie na tę porę.

Wybierając aktywne wakacje zimą, powinieneś zadbać o właściwe ubezpieczenie. Powinno obejmować koszty leczenia i ratownictwa, NNW oraz OC. Assitance jest przydatny zwłaszcza za granicą, co pomoc tłumacza okaże się nieoceniona, gdy nie będziesz potrafił porozumieć się z urzędnikami bądź ludźmi, który wyrządzili Ci szkodę (albo którym szkodę przypadkowo wyrządziłeś Ty). Zobacz kilka atrakcyjnych propozycji towarzystw ubezpieczeniowych: https://kioskpolis.pl/ranking-najlepszych-ubezpieczen-turystycznych-dla-aktywnych/

Ciepłe kraje, czyli opcja dla poszukujących spokoju

Jeżeli na co dzień ciężko pracujesz, być może nawet fizycznie, aktywne wakacje zimą mogą nie być tym, na co masz ochotę. Nic się jednak nie martw – biura podróżne pełne są ofert dla osób marzących o wizycie w ciepłych krajach. Udając się na ciepłą plażę, będziesz mógł wylegiwać się na piasku i opalać, podczas gdy w Polsce zostaną Twoi zazdrośni znajomi, pozwijani w kurtki i pociągający nosem.

Na relaksujące wakacje zimą warto wybrać się np. do Egiptu. Przed paroma laty ten kraj był bardzo popularnym miejscem docelowym Polaków. Obecnie chętniej kierujemy się w stronę Wschodu – do państw Azji – jednak Egipt wciąż pozostaje na szczycie listy. Warto wspomnieć, że w styczniu i lutym ceny tam są wyjątkowo atrakcyjne, na ulicach nie spotka się tylu turystów, a pogoda wciąż dopisuje: możesz liczyć na 22 stopnie Celsjusza.

Wyjeżdżając poza Europę, pamiętaj o powiększeniu sumy ubezpieczenia w obszarze pokrywania kosztów leczenia. O ile na naszym kontynencie możesz wykorzystać kartkę EKUZ (warto ją wyrobić!), o tyle poza nim będziesz zdany na siebie, a za ewentualne leczenie będziesz musiał płacić z własnej kieszeni. Nie warto ryzykować. Zadbaj też o to, by w skład ubezpieczenia podróżnego na wakacje zimą wchodziła ochrona bagażu i sprzętu elektronicznego.

Ciepłe kraje w wersji dla aktywnych i zimne dla leniuchów

Kochasz zimowe krajobrazy, choć nie jesteś narciarzem? A może chcesz wygrzewać się w słońcu i brodzić palcami w piasku, ale jednocześnie mierzi Cię myśl o leżeniu przez wiele godzin plackiem?

Do Włoch czy Francji możesz się udać tylko po to, by chłonąć widoki. Spacery po górach lub uliczkach miasteczka zapewnią Ci to, czego nie znajdziesz w Polsce. Docenisz gęsty śnieg skrzypiący pod butami i chłód ścinający policzki. Im bardziej wymarzniesz, tym lepiej będzie Ci smakowało grzane wino lub gorąca czekolada!

Z kolei aktywne osoby zainteresowane wyprawą do ciepłych krajów w ramach wakacji zimą mogą obrać kierunek na Wyspy Kanaryjskie, np. Fuerteventurę. Tamtejsze wiatry są wprost idealne do nauki – lub profesjonalnego uprawiania – windsurfingu, kitesurfingu oraz klasycznego surfingu.

© 2013-2020 by SN2.EU