wtorek, 22 maj 2018 11:55

Lifehacki dla miłośników kempingu

Lubisz spędzać wakacje na biwaku, ale nie chcesz rezygnować z wygód domowego zacisza? Mamy dla ciebie kilka trików, dzięki którym na przykład przygotujesz kawę, upieczesz muffiny czy zrobisz własną świeczkę zapachową, a wszystko w przyczepie kempingowej.

 

Przed wyjazdem na kemping warto się odpowiednio przygotować. Spakujmy tylko najbardziej potrzebne ubrania i buty, akcesoria kempingowe, trochę przyborów kuchennych i (na wszelki wypadek) wyposażenie apteczki. Taki zestaw pozwala na kilkudniowe wakacje pod chmurką, niestety pozbawione małych przyjemności, które lubimy sobie sprawiać w domu. Na szczęście mamy sposoby na to, jak w przyczepie kempingowej upiec ciasto albo zrobić frytki bez głębokiego tłuszczu.

Swoją ulubioną kawę możesz w łatwy sposób przygotować w przyczepie, jeśli po prostu zrobisz sobie w domu „saszetki” z filtrów do kawy i nici dentystycznej. Nasyp do filtra preferowaną ilość kawy mielonej, a następnie zawiąż saszetkę nicią dentystyczną. Wystarczy, że zanurzysz ją we wrzątku, a ulubiona kawa zrobi się sama. Akcesoria kempingowe  przygotowane samodzielnie sprawdzają się nie gorzej niż sklepowe.

W aluminiowej puszcze po zielonym groszku możesz z powodzeniem upiec ciasto. Przygotuj mieszaninę składników i umieść ją wewnątrz puszki. Jeśli nie masz w przyczepie piekarnika, możesz użyć mikrofalówki. Warto zaprzyjaźnić się również z folią aluminiową, która może posłużyć jako naczynie do upieczenia frytek.

Własnoręcznie wykonane akcesoria kempingowe nie tylko są tak samo użyteczne jak te kupione w sklepie, ale przy okazji dają więcej radości i frajdy. Możesz na przykład zrobić świeczkę zapachową z połówki pomarańczy, jeśli po prostu wydrążysz jej środek i nalejesz trochę oleju roślinnego. Pachnie przepięknie, a jej intensywność i długi czas palenia na pewno cię zaskoczy.

Czytany 211 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Turystyka i świat

  • 1