wtorek, 20 sierpień 2019 11:12

Wakacje samochodem - jak zorganizować wyjazd?

Wakacje samochodem Wakacje samochodem

Zakup wycieczki z dojazdem własnym to tańsza alternatywa dla podróży samolotem czy autokarem.

Jazda samochodem to także świetna opcja na zorganizowanie wycieczki samodzielnie. Zobacz, o czym musisz pamiętać, zanim spakujesz walizki.

Wybierz kierunek i atrakcje po drodze

Zanim zaczniesz myśleć o odpoczynku na plaży, dokładnie przemyśl kierunek wycieczki. Odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań:

  • Jak daleko jesteś w stanie jechać?
  • Ile dni masz do dyspozycji?
  • Czy chcesz jechać w jedno konkretne miejsce czy zwiedzać po drodze?

Jeśli przed Tobą jest kilka godzin jazdy i czujesz się komfortowo za kierownicą, możesz wybrać jeden cel i zmierzać do niego. Natomiast, jeśli chcesz jechać do krajów, które oddalone są od Twojego miejsca zamieszkania o kilkanaście godzin, możesz to sprytnie wykorzystać. Znajdź atrakcje, które znajdują się po drodze. Możesz też pomyśleć o dodatkowym noclegu. Jak znajdziesz się w docelowym miejscu, masz lepszą sytuację od tradycyjnych turystów, którzy przybyli samolotem. Przede wszystkim, wykorzystasz samochód do odwiedzenia kluczowych punktów podróży i wycieczek po okolicy. Nie musisz wynajmować auta na miejscu, dlatego zaoszczędzisz czas i pieniądze. Zawsze przed wyjazdem, zbieraj informacje na temat danego kraju. Sprawdź zdjęcia i opinie, co warto zwiedzić i zobaczyć. Przyda Ci się także przewodnik oraz mapa okolicy. Jeśli chcesz zaplanować wakacje i nie martwić się o dodatkowe koszty, weź pod uwagę pożyczki przez Internet. To sposób wygodny i wszystkie formalności załatwisz nie wychodząc z domu. Pożyczki przez Internet to gotówka, którą możesz wykorzystać na dowolny cel. Pamiętaj jednak o terminowej spłacie.

Bagaż i jedzenie

Nie zapomnij o przygotowaniu jedzenia oraz picia na podróż. Przyda się do tego np. torba, która utrzymuje chłód. W dodatku możesz też zrobić listę restauracji i sklepów, które znajdują się po drodze lub niedaleko hotelu. Jeśli chodzi o bagaż, przede wszystkim, zrób listę rzeczy, które musisz ze sobą zabrać. To, co jest najważniejsze umieść na początku. Jeśli jedziesz z dzieckiem, przemyśl o zorganizowaniu miejsca np. na wózek, składany namiot na plażę czy zabawki. Przyda się także nosidełko lub chusta, dzięki której będziecie mogli zwiedzać ważne miejsca całą rodziną. Rodzice powinni zaopatrzyć się także w torbę lub plecak, w której zmieszczą się wszystkie niezbędne drobiazgi. Niezbędne okażą się także kapelusze, ubranka, okulary przeciwsłoneczne i kremy z filtrem. Martwisz się o koszty? Weź pod uwagę pożyczki przez Internet.

Przygotowanie samochodu

Przed wyjazdem, warto sprawdzić stan techniczny samochodu. Możesz wybrać się do stacji kontroli pojazdów i zainwestować w dobrą diagnostykę, która obejmuje sprawdzenie hamulców, zawieszenia, układu kierowniczego czy opon. W warsztacie sprawdzą także ewentualne wycieki i działanie skrzyni biegów. Jeśli w samochodzie będziesz spędzać dużo czasu, zabezpiecz się w dodatkowe wyposażenie. Przede wszystkim, przyda Ci się smartfon z GPS i dobry uchwyt, dzięki któremu będziesz widzieć mapę. Ciekawym dodatkiem są także rolety przeciwsłoneczne na boczne szyby. Przydadzą się szczególnie podczas gorących dni.

 

Wyświetlony 268 razy
© 2013-2020 by SN2.EU