wtorek, kwiecień 16, 2024
wtorek, 28 kwiecień 2020 15:26

Rodzinny wypoczynek w Ostródzie. Zaplanuj wakacje letnie w gronie najbliższej rodziny

Ostróda Ostróda

Ostróda to mazurskie miasto położone nad aż pięcioma jeziorami. Jest to idealna opcja na spędzenie wolnego czasu w okresie letnim, sprzyjająca relaksowi i aktywnemu wypoczynkowi. Jest to prawdziwy raj dla miłośników kąpieli, jazdy na nartach wodnych, kajakarstwa czy żeglarstwa.

W miejscowości tej nie można się nudzić. Jest to wspaniała destynacja na wakacyjny wyjazd całą rodziną. Liczne atrakcje tej miejscowości wynikają przede wszystkim z jej wyjątkowego położenia.

Lato w Ostródzie? Jak najbardziej!

Miłośnicy sportów wodnych z pewnością nie mogą narzekać na nudę w Ostródzie. Nie trzeba nawet przyjeżdżać z własnym sprzętem pływającym, gdyż możliwe jest wypożyczenie go, po czym korzystanie do woli z uroków toru kajakowego i wód jeziora. W Ostródzie znajduje się też nowoczesny wyciąg dla narciarzy wodnych. Rozbudowana infrastruktura sprawia, że nie brakuje atrakcji, niezależnie od preferencji i wieku. Strzeżone kąpieliska, boiska do gry w piłkę, zjeżdżalnie wodne to idealne pozycje dla dzieci. Można uprawiać jogging, wybrać wędrówki i podziwiać malownicze krajobrazy, jeździć rowerem po wytyczonych ścieżkach, spróbować lokalnych przysmaków, pozwiedzać i przyjrzeć się miejscowym zabytkom. W Ostródzie znajduje się słynny Zamek Krzyżacki, nie brakuje kościołów w różnym stylu. Atrakcją jest XIX- wieczna wieża ciśnień, rejs po Kanale Elbląskim (rejs statkiem po tratwie jest jedną z największych atrakcji w okolicy), coroczna impreza Ostróda Reggae Festiwal, Pola Grunwaldzkie, Skansen Fortyfikacji w Starych Jabłonkach, Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich, Stadnina Koni we wsi Ruś Mała, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku niedaleko Ostródy. Dla miłośników natury wspaniałą opcją będą liczne rezerwaty i ścieżki przyrodnicze, których w Ostródzie nie brakuje. Godne uwagi są florystyczny Rezerwat Jezioro Francuskie, Rezerwat Dylewo, Rezerwat Rzeki Drwęcy, ścieżka przyrodnicza Uroczysko Napromek.

Ostróda hotele – gdzie się zatrzymać całą rodziną?

Decydując się na spędzenie wakacji poza domem, należy zadbać z wyprzedzeniem o miejsce noclegowe. Godny polecenia jest hotel w Ostródzie z licznymi udogodnieniami dla wszystkich członków rodziny, łącznie z dziećmi. Na atrakcyjne ceny można liczyć w Hotelu Dom Polonii Ostróda, który znajduje się w samym centrum miasta, przez co jest wspaniałą bazą wypadową. Czeka tam na gości cisza, wygoda, dobrze wyposażone pokoje, bezpłatne Wi-Fi i parking, smaczne posiłki, przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dobra lokalizacja i wysoki standard to podstawa w przypadku obiektu hotelowego.

Media