niedziela, czerwiec 16, 2024
piątek, 17 kwiecień 2020 14:20

Infrastruktura lotniskowa, o której warto wiedzieć i z której warto korzystać

parking przy lotnisku Chopina w warszawie parking przy lotnisku Chopina w warszawie

Większość dalszych podróży, które odbywamy w XXI wieku zaczyna i kończy się na lotnisku. Samoloty są bowiem niezastąpionym środkiem transportu w przypadku chęci szybkiego i wygodnego przemieszczania się po całym świecie.

 

W związku z tym nie powinien dziwić nas fakt, że oprócz funkcji odlotu i przylotu porty lotnicze oferują nam bogatą infrastrukturę. Warto o niej wiedzieć i z niej korzystać, aby nasze podróże stały się jeszcze wygodniejsze. Jednym z takich podstawowych elementów infrastruktury lotniskowej, o którym często zapominamy decydując się od razu na dojazd taksówką lub komunikacją miejską jest parking. Omawiany na przykładzie polskiej stolicy parking przy lotnisku Chopina w warszawie, umożliwia nam wygodny dojazd na lotnisko i pozostawienie na nim swojego auta do czasu naszego powrotu z podróży. Wówczas również bez względu na porę lądowanie nie będziemy musieli martwić się kwestią szybkiego i wygodnego powrotu z lotniska do domu.

Innym ważny elementem infrastruktury lotniskowej jest oczywiście znana wszystkim strefa bezcłowa. Zakupy na niej są korzystne szczególnie jeśli posiadamy karty pokładowe na lot poza granice Unii Europejskiej. Jednak również w przypadku lotów na terenie UE czyli także krajowych możemy natrafić tam na korzystne oferty, na przykład możliwość zakupu ulubionych perfum w atrakcyjnej cenie. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie ceny są tam korzystne. W dobie internetu dostępnego w każdym telefonie komórkowym, aby nie przepłacić warto sprawdzić cenę wybranego kosmetyku w drogeriach. Jeśli lotniskowa cena jest korzystniejsza, właśnie natrafiliśmy na okazję. Ważnym elementem na lotnisku jest zawsze strefa gastronomiczna. I choć być może nie natrafimy tam na bardzo dobre restauracje, to jednak serwowane tam jedzenie jest różnorodne.

Różne profile oferowanej kuchni oferują większą różnorodność niż serwis podkładowy. Warto więc rozważyć zjedzenie posiłku na lotnisku, szczególnie jeśli z doświadczenia wiemy, że nie zadawalają nas dania serwowane na podkładzie samolotu. Strefa gastronomiczna na lotnisku może stanowić także okazję do pożegnania z kuchnią danego regionu i skosztowania po raz ostatni przed wylotem lokalnych przysmaków czy też trunków. Na lotnikach warto zwrócić także uwagę na miejsca, które umożliwiają naładowanie telefonu. Kontakty umieszczane są przy kanapach i fotelach w poczekalniach. To szczególnie ważne podczas dłuższych podróży, zwłaszcza jeśli nie zabraliśmy powerbanku.

Media