poniedziałek, 25 marzec 2019 10:27

O czym pamiętać podczas zakupu wakacyjnych ofert first minute?

Chciałbyś wyjechać na długie i ekscytujące wakacje za granicę, ale nie możesz sobie na to pozwolić z uwagi na ograniczony budżet? W artykule przedstawiliśmy jeden ze sprytnych sposobów na zakup drogiej wycieczki w niskiej cenie. Omówiliśmy też najważniejsze kwestie, z którymi wiąże się wybór oferty typu first minute.

Czym jest first minute i kto może skorzystać z oferty?

Popularnym sposobem na podróżowanie bez wydawania dużych sum pieniędzy jest korzystanie z ofert last minute. Pojawiają się, gdy ktoś zrezygnuje z wycieczki tuż przed wyjazdem lub zostały ostatnie wolne miejsca, na sprzedaży których organizatorowi bardzo zależy.

Ale są też oferty o odwrotnym charakterze: first minute. Pojawiają się nie tuż przed wyjazdem, tylko na wiele miesięcy wcześniej. Nierzadko zobaczysz je już na początku roku. Są skierowane przede wszystkim do tych osób, które mają stabilną sytuację zawodową i są w stanie z wielomiesięcznym wyprzedzeniem ustalić termin urlopu. Dzięki wybraniu takiej oferty zapłacisz mniej za noclegi, przejazdy, wyżywienie, na nawet część atrakcji.

Z jakim ryzykiem wiąże się zakup oferty first minute?

Jak wyjaśniliśmy, first minute to oferta dedykowana tym, którzy znają termin urlopu bardzo wcześnie i są pewni, że nie ulegnie zmianie. Warto też, by stan zdrowia takich osób był stabilny – nawroty choroby przewlekłej zwiększają ryzyko konieczności zrezygnowania z wykupionej podróży.

Niestety w życiu ma miejsce wiele nieprzewidywalnych sytuacji. Wypadek, śmierć bliskiej osoby, włamanie do domu, kradzież samochodu. Może się też okazać, że mimo obietnicy otrzymania urlopu w pracy wydarzy się coś ważnego i przełożony poprosi Cię o pozostanie w kraju. Rezygnacja z wycieczki sprawi, że część pieniędzy przepadnie – to korzyść dla biura podróży, z uwagi na którą może co roku wprowadzać oferty first minute.

Istnieje jednak sposób, dzięki któremu unikniesz straty zaliczki za wakacje, nawet jeśli się wycofasz. Wystarczy, że wykupisz tańsze od zaliczki ubezpieczenie rezygnacji z podróży. Co to takiego i gdzie go szukać? Przeczytaj artykuł: Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – przegląd ofert.

Dodatkowe sposoby na zaoszczędzenie na wyjeździe wakacyjnym

Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed zbędnymi wydatkami podczas podróży, musisz liczyć się z drobnymi kosztami. Są one jednak zdecydowanie mniejsze od tych, które poniósłbyś na miejscu.

Doskonałym przykładem działania oszczędnego, a jednocześnie odpowiedzialnego, jest zakup ubezpieczenia na wakacje. Na pewno nie planujesz zachorować ani złamać nogi za granicą, jednak los lubi płatać figle. Wystarczy, że będziesz dzielić stolik w stołówce z osobą, która zachorowała, lub też nie spojrzysz pod nogi – nieszczęście gotowe. Niestety koszty leczenia oraz hospitalizacji za granicą są bardzo wysokie. Posiadając polisę turystyczną opiewającą na wysoką kwotę (40 tys. euro to minimum ochrony kosztów leczenia!), nie stracisz ani złotówki. Za usługi medyczne na wakacjach zapłaci ubezpieczyciel.

Od zakupu oferty wycieczkowej first minute do wyjazdu pozostaje dużo czasu. Z wyborem polisy podróżnej nie czekaj jednak do ostatniej chwili. Ponieważ nie musisz się spieszyć, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń i dokładnie przejrzyj propozycje ofert, które zostaną dla Ciebie wygenerowane. Nie kieruj się wyłącznie niską ceną, lecz także dodatkami. Czasem płacąc za składkę tylko o kilka złotych więcej, zyskujesz dodatkowo ochronę NNW, OC czy Assistance.

© 2013-2020 by SN2.EU