sobota, 02 luty 2019 12:32

Apartament czy hotel? Co lepsze?

Apartamenty są coraz częściej wybieraną opcją przez turystów i podróżników. Jest to nadal jednak rozwiązanie alternatywne i budzi wiele wątpliwości.

O zameldowaniu się w hotelu wiemy zdecydowanie więcej. Te dwie opcje różnią się rodzajem zameldowania, zakresem obsługi oraz poziomem niezależności. Jakie są plusy i minusy obu rozwiązań?

Rodzaj zameldowania

To często pierwsza różnica, którą dostrzegamy w przypadku wyboru apartamentu. Najczęściej możemy skorzystać ze zdalnego zameldowania się - dostajemy wtedy kod dostępu do mieszkania lub skrytki z kluczem. Jest to bardzo wygodna metoda, która wielu przekonuje - możemy pojawić się kiedy chcemy i nie wymagane jest wylegitymowanie się czy inne formalności obecne w hotelu. Dzięki temu, że rezerwacja apartamentów najczęściej dokonywana jest przez internet mamy jednak poczucie bezpieczeństwa i przejrzystości.

Apartament czy hotel - co bardziej się opłaca?

Kolejną ważną kwestią są wydatki. Te są zdecydowanie mniejsze w przypadku apartamentów, szczególnie, jeśli planujemy pobyt w kilka osób. Apartamenty dają nam do użytku również o wiele większą przestrzeń, niż pokój hotelowy, a cena dotyczy właśnie przestrzeni, a nie ilości osób, która będzie ją zamieszkiwać. Salon, kuchnia i sypialnia to standard w większości bardzo opłacalnych wynajmów. Przykład miejsca, gdzie możemy znaleźć ciekawe oferty wynajmu apartamentów w Zakopanem znajdziemy pod adresem https://www.apart-center.pl/.

Pełna intymność i niezależność czy obsługa hotelowa?

Apartamenty dają nam poczucie dużej niezależności i intymności. Można poczuć się, jak w swoim własnym mieszkaniu poza domem. Ten fakt przekonuje wielu podróżujących, których męczy interakcja z innymi mieszkańcami hotelu oraz fakt, że czują się po prostu jednym z wielu gości. Z drugiej jednak strony, niezależność oznacza również brak obsługi hotelowej. Dla jednych to plus - posiłki można przygotować we własnej kuchni lub wyjść na miasto i poznać lokalne smaki, dla innych jednak opcja zejścia na dół na hotelowe śniadanie wygrywa.

 

© 2013-2020 by SN2.EU