niedziela, 05 maj 2019 18:21

Najdroższe torby i walizki podróżne świata

Torba podróżna nie musi być tylko przydatnym akcesorium – może być wręcz małym dziełem sztuki. W ofertach najlepszych światowych projektantów można znaleźć walizki podróżne, które szokują designem, ale również… ceną. Zobacz, te najdroższe torby i walizki. Ich ceny wprawiają w osłupienie.

Wśród firm produkujących najdroższe torby i walizki od lat rządzą 3 marki, czyli Louis Vuitton, Bottega Veneta i Gucci. Produkty tych firm są uznawane za najlepsze na świecie, ale za wysoką jakością idą też bardzo wysokie ceny. Te walizki są przeznaczone dla osób bardzo zamożnych i jednocześnie ceniących sobie możliwość użytkowania rzeczy o wysublimowanej stylistyce i ogromnej trwałości.

1. Louis Vuitton – walizka za 170 tys. dolarów

Najdroższą walizkę świata marka Louis Vuitton stworzyła z tenisistą Michaelem Clark. W zamyśle ta walizka miała pomieścić stroje sportowe, kask, ochraniacze, kije do krykieta i dodatkowe akcesoria. Po otwarciu walizka przypomina miniaturową szafę z szufladami i wieszakami. Mimo astronomicznej wręcz ceny, cały dochód ze sprzedaży tej walizki został przeznaczony na Sydney Children's Hospital.

2. Bottega Veneta Six-Piece Alligator – zestaw podróżny za 157 tys. dolarów

Walizki podróżne Bottega Veneta są jednymi z najlepszych i jednocześnie najdroższych na świecie. W skład zestawu Six-Piece Alligator wchodzą trzy walizki o różnej wielkości. Konstrukcja walizek jest stalowa, a wierzchnia warstwa to miękka skóra aligatora. Walizki są dostępne w zestawie, ale każdy z elementów zestawu można też kupić osobno, a wtedy mamy do wydania już „tylko” od 23 do 47 tys. dolarów. Ceny wynikają z renomy firmy Bottega Veneta. Torby tej marki są zaliczane do produktów luksusowych i niestety mogą sobie na nie pozwolić tylko ci najzamożniejsi. Ciekawostką jest, że jednym ze znaków rozpoznawczych produktów Bottega Veneta jest jak na ironię brak widocznego logo.

3. Bottega Veneta Soft Alligator Nero Brifcase – za jedyne 53 tys. dolarów

Kolejna propozycja od marki Bottega Veneta to walizka podróżna Soft Alligator Nero Brifcase cechująca się wzmocnioną konstrukcją. Ten model walizki jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu ma się ona sprawdzić w naprawdę trudnych warunkach. Konstrukcja walizki jest wykonana z mosiądzu, a z zewnątrz model ten jest pokryty skórą aligatora.

4. Louis Vuitton Leather Luggage Set – zestaw podróżny za 60 tys. dolarów

Następną propozycją od firmy Louis Vuitton jest zestaw bagażowy Leather Luggage Set. W skład zestawu wchodzą walizki średnie, duże i małe oraz kosmetyczka i torba na kapelusz. Najpopularniejsza jest wersja we wzorze Monogram Canvas, czyli w klasycznym wzorze marki Louis Vuitton zaprojektowanym w 1896 roku.

5. Gucci Diamante Heritage Trunk – walizka na zamówienie za 49 tys. dolarów

Walizki marki Gucci z serii Diamante Heritage Trunk wykonuje się na zamówienie. Konstrukcje tych walizek składają się z 13 szufladek oraz miejsca na wieszaki. Walizki są wykonane ze skóry i tak zaprojektowane, by można było w nich przetransportować ubrania bez ich zgniecenia.

Walizki podróżne na miarę polskich realiów

Porzućmy na chwilę walizki za tysiące dolarów i przypatrzmy się modelom za tysiące polskich złotych. Na naszej liście ponownie znalazły się produkty marki Louis Vuitton, Bottega Veneta oraz torba Alaia.

1. Bottega Veneta – poręczna torba za 25 tys. zł

W ofercie marki Bottega Veneta znajdują się różne modele toreb podróżnych, np. torba z plecionki Intrecciato. Ta podręczna torba podróżna mieści tylko najpotrzebniejsze rzeczy i kosztuje „zaledwie” nieco ponad 24 tysiące złotych. Niewiele, prawda?

2. Louis Vuitton Neo Eole 65 – torba podróżna za ponad 11 tys. zł

Torba podróżna Neo Eole 65 jest jedną z najbardziej klasycznych toreb marki Louis Vuitton. Ta torba w kształcie walca ma poręczne krótkie rączką i kółka oraz dodatkową wyciąganą rączkę, dzięki której można używać tej torby tak, jak walizki.

3. Alaia – walizka za ponad 10 tys. złotych

Walizka Alaia jest wykonana ze skóry i cechuje się bardzo prostą, wręcz surową stylistyką. Ten model walizki jest wyjątkowo minimalistyczny, ale bardzo wytrzymały i zapinany na dwubiegunowy zamek. Walizka jest miękka, wygląda niczym stara torba lekarka i jest wyposażona w wysuwaną rączkę oraz kółka.

Mimo że zaprezentowane wyżej walizki i torby są naprawdę piękne i stylowe, to jednak dla większości ludzi takie modele są po prostu poza zasięgiem. Jeśli szukasz solidnych, wygodnych i jednocześnie tanich walizek, to sprawdź ofertę sklepu https://www.globtroter.waw.pl/. Znajdziesz tam świetne modele walizek i toreb.

© 2013-2020 by SN2.EU