środa, 13 czerwiec 2012 17:26

Zaprzyjaźnij się z prezerwatywą

Niezbyt przez Panów lubiana, ale najczęściej stosowana metoda zapobiegania ciąży. Nawet najcieńsze wydają się przeszkadzać i blokować psychicznie, uniemożliwiając pełną radość ze stosunku. Zwłaszcza, że przy extrasafe'ach zwiększa się ryzyko jej uszkodzenia. Nic więc dziwnego, że kiedy nadarza się okazja, chętnie rezygnuje  się gumek. Jednak czy to na pewno dobry pomysł, Panowie?
Nie tylko ciąża
Nawet jeśli partnerka, stała lub jednonocna, stosuje inne metody antykoncepcji, nie rezygnujcie z gum. To nie tylko jedna z lepszych metod uniknięcia ciąży, ale także jedyna zapobiegająca zarażeniem się szeregiem chorób: wenerycznych czy zakaźnych. Wielu z nas zapomina, że właściwie tylko prezerwatywy mogą nas niemal w 100% ochronić przed niebezpiecznymi wirusami, które mogą stać się pamiątkami na całe życie.

Problemy Wenery
Słyszałeś o chlamydii? To taka niezbyt przyjemna bakteria, która może prowadzić do zapalenia cewki moczowej (bolesne), zapalenia najądrzy (mega bolesne) i gruczołu krokowego (zwijasz się i kwiczysz). A może coś nie coś obiło Ci się o uszy na temat rzeżączki?  Objawia się ropą wyciekającą z cewki moczowej, powoduje ból i pieczenie podczas oddawania moczu, a nieleczona może zaatakować cały organizm prowadząc do zaburzeń pracy serca. Jeśli nie używasz gum, narażasz się także na przyjaźń z krętkiem bladym. Niby miła nazwa, ale to bakteria wywołująca kiłę, czyli jedną z poważniejszych chorób wenerycznych.

Wirusy i pasożyty są wśród nas
Częste kontakty seksualne, szczególnie z przypadkowymi partnerkami nie są niczym złym. Oczywiście, o ile dbamy o swoje zdrowie. Inaczej możemy narazić się na takie pamiątki jak WZW typu B lub C (wirusowe zapalenie wątroby), opryszczka genitaliów oraz AIDS. Szczęśliwi Ci, których zaatakują pasożyty, ponieważ są one w pełni uleczalne. Chociaż kto z nas chciałby się pochwalić faktem, że akurat pozbył się świerzba, wszy łonowej lub amebozy? Raczej nikt. Dlatego wniosek jest jeden: nie chcesz chorować – NOŚ GUMY!
© 2013-2020 by SN2.EU