sobota, lipiec 13, 2024
środa, 24 lipiec 2013 17:54

ColorFun5km Warszawa. Prze_bieg jakiego nie było!

31 sierpnia wystartuje pierwszy w Polsce bieg z cyklu ColorFun5km. Zapisy na tę niezwykle kolorową imprezę biegową, która organizowana jest we współpracy ze Stadionem Narodowym, ruszają już w środę, 24 lipca.

Miks kolorów, muzyki i biegania nie na czas, a dla przyjemności – tak w skrócie można opisać Prze_bieg ColorFun5km, wydarzenie, jakiego w Polsce jeszcze nie było. 31 sierpnia tysiące warszawiaków wyruszą spod Stadionu Narodowego na trasę wiodącą ulicami stolicy, a ich celem będzie wspólna zabawa w niezwykłej chmurze kolorów. Kolorowy proszek, którym uczestnicy będą obsypywani na trasie stanowi nawiązanie do Holi, hinduistycznego święta radości i wiosny zwanego również Festiwalem Kolorów.   

ColorFun5km  to także wyjątkowe, spersonalizowane podejście do uczestników, dzięki któremu kolorowy charakter imprezy nabierze jeszcze większego znaczenia. Każdy kto weźmie udział w ColorFun5km, będzie miał możliwość założenia własnego stroju, a jedyną sugestią organizatorów będzie jego kolor – biel strojów ma stanowić tło do burzy kolorów, jaką uczestnicy napotkają na trasie. ColorFun5km to nieopisana mnogość pretekstów fotograficznych!  

„Traktujemy uczestników ColorFun5km wyjątkowo, stawiamy na ich nieskrępowanie  i indywidualność. Dlatego też chcemy, aby podczas biegu czuli się zjednoczeni, jako wielka radosna wspólnota , a jednocześnie mieli poczucie, że wyróżniają się spośród innych i po prostu są sobą. Dlatego zachęcamy do zakładania różnego rodzaju białych strojów, nawet suknie ślubne, kitle lekarskie będą mile widziane”, mówi Paweł Świerżewski z Fundacji Color Me PL, która jest organizatorem wydarzenia.

W ramach udziału w ColorFun5km Warszawa 2013 każdy otrzyma m.in. vouchery na sprzęt marki PUMA, partnera wydarzenia, tony kolorowego proszku na trasie, opaskę pamiątkową na mecie oraz przede wszystkim – możliwość uczestnictwa w niepowtarzalnym wydarzeniu, w którym zabawa, burza kolorów i muzyka (Tour Bus Red Bull) stanowić będą najwyższą wartość, ale też pretekst do biegania. Biegania jednak dla czystej przyjemności, nie dla wyniku.  Opłata startowa do końca lipca wynosi 48 zł (dla wszystkich kreatywnych uczestników, którzy wyrażą siebie poprzez wyjątkowy strój), od 1 sierpnia - 65 zł,  a dla dzieci  (w wieku 7-16) – 24 zł do końca lipca, a od 1 sierpnia - 32,50 zł.  

Zapisy odbywają się na stronie wydarzenia - www.colorfun.pl

Start biegu oraz meta zlokalizowane zostaną przy Stadionie Narodowym, a na jego terenie powstanie miasteczko ColorFun5km Warszawa, z licznymi atrakcjami skierowanymi do wszystkich uczestników imprezy, w tym z fenomenalną strefą kulinarną – opartą na kultowym, warszawskim street foodzie i jego czołowych reprezentantach!

“Ważne dla nas jest to, by znajdować wspólny punkt z organizatorami wydarzeń na Stadionie Narodowym. Strategia naszej marki zakłada, że jest to miejsce otwarte, inspirujące, dynamiczne, przyjazne. Taki będzie bieg, w którym każdy bez wyjątku może wziąć udział. Z takimi partnerami właśnie tworzymy "Stadion Narodowy - Nasze Miejsce", -  powiedziała Joanna Janowicz, Menadżer ds. Komunikacji z Mediami, Stadion Narodowy w Warszawie.

Licząca 5 kilometrów trasa będzie przebiegać ulicami stolicy w okolicach Stadionu Narodowego – to właśnie tam powstaną jedyne w swoim rodzaju Strefy Koloru i Muzyki, pulsujące muzyką i zabawą miejsca, w których biegacze będą posypywani proszkiem przez wolontariuszy. Dystans będzie można pokonać biegiem, truchtem lub wręcz spacerem - wynik nie jest w tym przypadku istotny, liczy się przede wszystkim fantastyczna zabawa w chmurze kolorów!  

Organizatorem ColorFun5km Warszawa jest fundacja ColorMe PL. Celem Fundacji jest wspieranie i aktywizacja dzieci, młodzieży i dorosłych w obrębie aktywności fizycznej poprzez organizację wyjątkowych imprez będących dla nich atrakcyjną formą wyrażenia siebie w ruchu. „Mnóstwo ludzi postrzega nadal bieganie jako stosunkowo mało atrakcyjną, wręcz monotonną  formę aktywności ruchowej. Organizując tego typu imprezy, w których bieg nie stanowi jedynej formy atrakcji, dostarczamy ich uczestnikom ciekawej wartości dodanej. Niespotykana dotychczas  otoczka stanowi pretekst do spróbowania, jak wspaniałe może być biegania. Wcześniej, czy później, większość z nas na pewno się w nim zakocha.” – mówi Paweł Świerżewski z Fundacji ColorMe PL

ColorFun5km Warszawa. Prze_bieg jakiego nie było! – 31 sierpnia 2013, Stadion Narodowy

Partnerami wydarzenia są: PL2012+, operator Stadionu Narodowego w Warszawie, PUMA Polska, Red Bull Tour Bus, Pure JATOMI Fitness oraz Medicover.

Przygotowania do tego wyjątkowo kolorowego wydarzenia można śledzić na fanpage’u – https://www.facebook.com/Colorfun5km

Szczegóły dotyczące prze_biegu ColorFun5km Warszawa znajdują się na www.colorfun.pl