sobota, lipiec 13, 2024
niedziela, 28 lipiec 2013 15:41

Jak rzucić palenie?

Palenie tytoniu znane jest już od setek lat.. Niestety jest to bardzo trujący, przez który możemy nabawić się wielu niebezpiecznych chorób takich jak rak płuc. Ostatnimi czasy widoczny jest udział ministerstwa zdrowia, w walce z nikotynizmem. Organizowane są akcje społeczne, które nakłaniają do zerwania z paleniem papierosów, a także zakaz palenia w miejscach publicznych, barach i klubach.


Każdy kto nałogowo pali papierosy, przynajmniej raz próbował zerwać z nałogiem. Niejednokrotnie próby kończyły się sukcesem. Niektórzy jednak nie mają tak silnej woli podczas rzucania palenia i pomimo wysiłku w to włożonego , powracają do nałogu.

Rzucenie palenia może być proste, jeśli tylko tego chcemy. Jeśli tylko mówimy, ze chcielibyśmy rzucić palenie a nic w tym kierunku nie robimy to z pewnością nie osiągniemy tego celu. W rzucaniu palenia największą rolę odgrywa wola palacza. Jednak można też wspomóc się różnymi środkami antynikotynowymi jakie są dostępne na rynku. W rzucaniu palenia mogą pomoc nam takie produkty jak guma do żucia, plastry antynikotynowe, a także tabletki antynikotynowe. Są to specyfiki, które dostarczają do organizmu palacza naturalną nikotynę przez co nie odczuwa on głodu nikotynowego. Są to dość skuteczne metody, ale są w stanie wspomóc jedynie proces rzucania palenia, a w żadnym wypadku nie spowodują ze z dnia na dzień pozbędziemy się swojego nałogu.

Rzucenie palenia może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Wiadomo, że paczka papierosów kosztuje co najmniej 11-12 złotych, zatem w skali miesiąca może okazać się, że zaoszczędzimy całkiem pokaźną sumę. Poza korzyściami finansowymi, możemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, zarówno z ust jak i z naszej garderoby, która niestety ale jeśli jesteśmy nałogowymi palaczami nie pachnie zbyt ładnie. Ponadto rzucenie palenia przyczyni się do wyostrzenia naszego smaku jak i węchu. Dzięki zerwaniu z paleniem możemy cieszyć się wyraźnym smakiem ulubionych potraw. Poprawia się także koloryt naszej cery, która nabierze wyrazistego i zdrowego odcienia.

Pamiętajmy również, że od jakiegoś czasu palenie przestaje być po prostu modne. W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykładamy do swojego wyglądu i zdrowego stylu życia. Papieros w dłoni zadbanego mężczyzny po prostu zaczyna już kontrastować z tym, jak go postrzegamy. sqnbn http://www.16ton.pl/