czwartek, 25 lipiec 2013 20:09

Zamienniki i tonery do HP

Dostępne w każdym sklepie branżowym oraz w sieci Internet, zamienniki oryginalnych tonerów , to najprostszy sposób na oszczędzenie pieniędzy na drukowaniu dokumentów. Zawsze tańsze, często nie ustępujące jakością tonerom oryginalnym, zawojowały polski rynek i zdobywają coraz więcej odbiorców. Pytanie które nasuwa się samo brzmi: czy każdy oryginalny toner można zastąpić zamiennikiem?
Czy w każdej drukarce zamiennik tonera spełni swoje zadanie?
Zamienniki tonera

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W zasadzie do większości dostępnych na rynku tonerów można zakupić zamienniki, w przypadku niektórych jednak nie są one godne polecenia. Są również tonery, do których nie kupi się żadnego zamiennika – przykładem są niektóre typy tonerów Xerox i innych firm na naszym jaki i europejskim rynku.
Dostępność zamienników, to bardzo ważne kryterium wyboru drukarki. Analizując temat należy powiedzieć wprost – idealnie, jeśli jest to drukarka Lexmark lub HP. Zamiennik HP można nabyć w każdym praktycznie sklepie z akcesoriami do drukowania. Dostępność takich zamienników jest bardzo ważna, toner HP w oryginale potrafi bowiem być dość kosztowny.
A co u Lexmark-a?

W przypadku Lexmarka jest podobnie – tutaj, oprócz zamienników, można również znaleźć tonery ponownie napełnione przez Lexmark i sprzedawane z oznaczeniami firmy – o tym, że jest to zamiennik świadczy wyłącznie niewielka naklejka na kasecie tonera. Należy dodać – nie świadczy o tym cena. Niestety w wielu przypadkach cena takiego produktu jest taka sama jak cena tonera oryginalnego.
Podobnie ma się sprawa z tonerami oryginalnymi u wielu renomowanych producentów. Jednak nie dajmy się nabić w butelkę, czyli czas na podsumowanie.
Podsumowując..

..tanie drukowanie to efekt łatwy do osiągnięcia, pod warunkiem, że używa się dobrych i tanich tonerów, dlatego bardzo prostym rozwiązaniem jest dobry zamiennik oryginalnego tonera. O tym należy myśleć już na etapie zakupu drukarki – odpowiednia drukarka, do której można kupować tanie i ogólnie dostępne zamienniki tonerów, to najlepszy, choć nie zawsze tani wybór. Logiczne zatem jest, że kupując drukarkę zwracamy uwagę na tańsze. To poważny błąd. Zakup odrobinę droższej drukarki, może zaprocentować oszczędnościami w codziennej jej eksploatacji i naprawdę szybko się zwrócić. Warto o tym wiedzieć. Tanie drukowanie to nie bajka. To rzecz jak najbardziej realna. ksturow http://www.16ton.pl/
Wyświetlony 284 razy
© 2013-2019 by SN2.EU