czwartek, 25 lipiec 2013 20:07

Siła zakłóceń Androida w przestworzach

Firmy z prężnie rozwijającej sie branży IT prześcigają sie w tworzeniu systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych. Wszystko po to by rozszerzyć ich zakres możliwości i funkcjonalności, tak by każdy klient mógł znaleźć w nim coś odpowiedniego dla siebie. Nowoczesne systemy to podstawa do tworzenia różnorodnych aplikacji mobilnych.
Dzisiaj nie wiemy jeszcze jak daleko może rozwinąć się technologia informacyjna skupiająca się na przetwarzaniu, przesyłaniu, przechowywaniu oraz zabezpieczaniu i prezentowaniu informacji.
Przyszłość telefonów

Ludzie zastanawiają się do czego zdolny będzie w przyszłości mały telefon komórkowy. Już dziś pewien doświadczony pilot próbował udowodnić, że możliwe jest porwanie samolotu przy pomocy Androida. Stworzona specjalna aplikacja na system Android miała rzekomo mieć dostęp do komputera pokładowego samolotu. To pozwalałoby na sterowanie autopilotem przy pomocy telefonu komórkowego.  To naprawdę oszałamiające wiadomości. Czyżby małe urządzenie jakim jest telefon komórkowy miało zrewolucjonizować technikę?

g

Na szczęście prowadzone doświadczenia nie odbywały się na prawdziwych samolotach, kto wie do czego mogłoby dojść , gdyby rzeczywiście takie możliwości dawał system Android.  Jednakże mając na uwadze tak daleko idące testy, należałoby zastanowić więc nad kwestią  bezpieczeństwa
w lotnictwie.  Takie dane dowodzą, że brak jest skutecznych zabezpieczeń pomiędzy stacjami naziemnymi a samolotem. Gdy ten system zawiedzie to w przyszłości może okazać się, że restrykcyjne kontrole na lotniskach już nie wystarczą. Daleko idący postęp technologiczny może stać się nie do pokonania.

Skupmy się więc na bardziej przyziemnych i tym samym nie zagrażających bezpieczeństwu, funkcjach mobilnych urządzeń z systemem Android. Korzystajmy ze swobodnego dostępu do bieżących informacji,  zagrajmy w pasjonujące gry, oglądajmy filmy, słuchajmy dobrej muzyki, a podróżując posługujmy się nawigacją nowej generacji. Nie zapomnijmy też o największym walorze komórki jakim jest  zwyczajna rozmowa telefoniczna. Choć z pewnością współczesne telefony coraz mniej kojarzą się z smsami, czy rozmowami. Paradoksalnie, obie te podstawowe funkcje są tak oczywiste, że aż niedoceniane. Dlatego też warto wybrać telefon, który oferuje jak najwięcej funkcji. Tak, aby nie okazało się że już w momencie zakupu jest dość przestarzały. sqnbn http://www.16ton.pl/
© 2013-2020 by SN2.EU