środa, 21 listopad 2012 13:47

Superszybka pamięć USB 3.0 Toshiba TransMemory-EX™ już dostępna!

Kopiowanie aż 25GB filmów w kilka minut  stało się rzeczywistością dzięki najnowszej serii pamięci USB 3.0 marki Toshiba - TransMemory-EX™. Wprowadzony właśnie na rynek model jest pierwszym z serii superszybkich pamięci tej japońskiej korporacji.

Do oferty Wilk Elektronik SA, oficjalnego dystrybutora oraz partnera technologicznego Toshiba Electronics Europe, dołączyła najnowsza pamięć USB 3.0 tej marki. Toshiba TransMemory-EX™ to seria przenośnych pamięci Flash z interfejsem USB 3.0. Nowe pamięci umożliwiają nawet  22-krotnie wyższe parametry pracy, znacząco wpływając na zwiększenie szybkości przesyłania nawet dużych plików. Dzięki wysokim  parametrom pracy pamięci - 220 MB/s (odczyt) i 94 MB/s (zapis) możliwe jest skopiowanie 25GB filmów w zaledwie pięć minut! 

Dla porównania, w przypadku standartowych pamięci USB proces ten zajmuje ponad 30 minut! – podkreśla Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik S.A. Tym samym nowe pamięci są najszybszymi urządzeniami USB wyprodukowanymi do tej pory przez japońskiego giganta. Zastosowanie oryginalnych rozwiązań technologicznych marki Toshiba - takich jak wielowarstwowa struktura szybkiej pamięci flash w technologii NAND czy wyspecjalizowany energooszczędny kontroler ASIC - pozwalają utrzymać zużycie energii na bardzo niskim poziomie.

To z kolei przekłada Nośniki z serii Toshiba TransMemory-EX™ są ponadto kompatybilne wstecz z urządzeniami obsługującymi standard USB 2.0.  oferując maksymalne parametry pracy w standardzie 2.0 na poziomie 34MB/s i 30MB/s.Nowe pamięci USB.3.0 Toshiba dostępne są w pojemności 32GB i 64GB i za pośrednictwem Wilk Elektronik SA właśnie pojawiły się na rynku.

O współpracy Wilk Elektronik z Toshiba Electronics Europe
16 maja 2008 roku, Wilk Elektronik SA podpisał umowę ze światowym liderem technologii NAND Flash, japońską firmą Toshiba. Współpraca obejmuje zarówno dystrybucję kart pamięci oraz USB marki Toshiba, jak też współpracę technologiczną przy produkcji kart pamięci oraz USB marki GOODRAM.

Umowa, która obowiązuje od połowy czerwca 2008 roku jest efektem wieloletniej współpracy obydwu firm. Już od 2007 roku Wilk Elektronik wykorzystuje nowoczesne technologie NAND Flash, pochodzące z japońskich fabryk Toshiby. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w obszarze pamięci półprzewodnikowych, polska firma została wybrana jako strategiczny partner na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. – Toshiba jest liderem technologicznym oraz inspiratorem kilku przełomowych rozwiązań w branży – podkreśla Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA – dzięki tej współpracy karty oraz pamięci USB z logo GOODRAM są jeszcze bardziej konkurencyjne i wydajne. Na mocy podpisanej umowy ,Wilk Elektronik SA jest również odpowiedzialny za dystrybucję kart pamięci oraz USB-drive marki Toshiba. Polska firma prowadzi sprzedaż tych produktów zarówno na krajowym rynku, jak też w Rosji, na Ukrainie, w krajach nadbałtyckich, Czechach, Słowacji, Rumunii oraz w krajach byłej Jugosławii.

O Toshiba Electronics Europe
Toshiba Electronics Europe należy do międzynarodowej korporacji Toshiba, która od ponad 125 lat jest liderem wśród największych i najprężniej działających przedsiębiorstw przemysłowych w Japonii. Dzięki technologiom napływającym z ponad trzydziestu osobnych laboratoriów badań i rozwoju oraz ponad 300 przedsiębiorstw kontrolowanych na całym świecie, firma może poszczycić się wszechstronnym profilem działalności, czego efektem jest wiele rozwiązań, które Toshiba zaprezentowała jako pierwsza na świecie. Toshiba Electronics Europe (TEE) jest europejską filią Toshiba Corporation, odpowiedzialną za rozwój rynku komponentów elektronicznych. Toshiba jest liderem technologicznym pamięci MLC NAND oraz czwartym największym producentem półprzewodników na świecie.

© 2013-2020 by SN2.EU