poniedziałek, 13 luty 2012 17:35

Wina 30 MILE – zakochaj się w Australii!

W ramach prestiżowego projektu „Rok Australii w Centrum Wina”, najwybitniejsi polscy sommelierzy wybrali najlepsze wina charakterystyczne dla tego niezwykłego kontynentu. 30 MILE CABERNET SAUVIGNON 2008 oraz 30 MILE SAUVIGNON BLANC 2010 znalazły się na liście win wyselekcjonowanych specjalnie na tę okazję.

To dwa wyjątkowe trunki, które swoim smakiem przywołują gorący klimat tamtego regionu oraz pozytywne nastawienie jego mieszkańców. Poznaj zupełnie inny świat i zakochaj się w jego winie!

Australia, chociaż jest najmłodszym krajem winiarskim, ma już ugruntowaną pozycję na rynkach światowych na równi z Francją, Włochami, Chile czy Hiszpanią. Konsumenci doceniają wina z tej części świata za ich wysoką jakość, która odzwierciedla idealne warunki rozwoju i dojrzewania winorośli.

Australia to jednak nie tylko klimat i ukształtowanie terenu, to przede wszystkim ludzie, którzy potrafią tchnąć w to miejsce wiele pozytywnych uczuć i emocji. I właśnie takie są też wina z tego kontynentu – różnorodne, pełne pasji, ale jednocześnie lekkie, wypełnione słońcem i radością życia!

„Rok Australii” – projekt przygotowany przez wchodzącą w skład grupy AMBRA S.A. sieć sklepów Centrum Wina – miał swoją inaugurację 14 września 2011 roku w prestiżowej restauracji Joseph’s Wine & Food w Warszawie. Było to wielkie wydarzenie towarzysko–kulinarne, podczas którego goście mogli nie tylko skosztować wybornych win australijskich oraz specjalnie dobranej do nich kuchni mistrza Josepha Seeletso, ale także posłuchać pasjonujących opowieści o winie z ust trzykrotnego Mistrza Polski Sommelierów Tomasza Koleckiego–Majewicza. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Australii w Polsce.

30 MILE CABERNET SAUVIGNON 2008 – czerwone, wytrawne wino o głęboko purpurowym kolorze z karmazynowymi refleksami, pochodzi w 100% ze szczepu cabernet sauvignon z Australii Południowo-Wschodniej.

30 MILE SAUVIGNON BLANC 2010 – jasnosłomkowe o pięknym zielonym odcieniu, białe wytrawne wino pochodzące w całości ze szczepu sauvignon blanc z winnicy Quarisa Wines w regionie Riverina (New South Wales).

Wina 30 MILE CABERNET SAUVIGNON 2008 oraz 30 MILE SAUVIGNON BLANC 2010 dostępne są w sklepach Centrum Wina na terenie całego kraju. Adresy sklepów dostępne są na stronie www.centrumwina.com.pl

Wyświetlony 1033 razy
© 2013-2019 by SN2.EU