czwartek, 22 sierpień 2013 18:15

Polskie piwa docenione na świecie

Polskie znaczy najlepsze? Na pewno w przypadku piwa! Po raz kolejny trud i pasja polskich piwowarów zostały docenione przez międzynarodowe gremium. Jury właśnie zakończonego konkursu, International Beer Challenge 2013 przyznało aż sześć medali piwom marki Książęce.

 O tym, że krajowe piwa wyróżniają się wyjątkowym smakiem i aromatem nie trzeba przekonywać polskich konsumentów, którzy właśnie najchętniej wybierają rodzime smaki. Potwierdzeniem jakości polskich piw są również liczne nagrody zdobywane w międzynarodowych konkursach takich jak International Beer Challenge. W tegorocznej edycji tego prestiżowego konkursu sześć medali otrzymała marka Książęce.

Czerwony Lager został uhonorowany brązowym medal za design i opakowanie, Złote Pszeniczne brązem za smak oraz design i opakowanie. Z kolei Ciemne Łagodne może poszczycić się srebrem w designie oraz smaku. Doceniona została również nowość Książęcego czyli Jasne Ryżowe, które w kategorii smaku otrzymało brązowy medal.

International Beer Challenge jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów piwnych na świecie. Misją konkursu jest promowanie najlepszych piw na świecie, co z powodzeniem robi od siedemnastu lat. Piwa biorące udział w International Beer Challenge oceniane są przez sędziów, którzy na co dzień pracują w branży piwnej. Na ocenę piw składają się wygląd, aromat i smak, a o przyznaniu medalu ostatecznie decyduje jury.

Więcej informacji o konkursie: www.internationalbeerchallenge.com

© 2013-2020 by SN2.EU