poniedziałek, 08 kwiecień 2013 21:55

Ardbeg z trzema trofeami!

Kultowy Islay malt został okrzyknięty “World’s Best Single Malt” ("Najlepszą whisky single malt na świecie”), "Best Islay Single Malt" („Najlepszą whisky typu Islay single malt”), a visitor centre manager  Ardbeg otrzymała tytuł "Global Icon Visitor Centre Manager of the Year".

Marka Ardbeg zdobyła aż trzy prestiżowe nagrody w słynnym konkursie World Whisky Awards, który odbył się 21 marca w Londynie.

Ardbeg zdobył nagrodę World's Best Single Malt 2013, a ostatnia limitowana edycja tej whisky - Ardbeg Galileo - została uznana za Best Islay Single Malt.

Ale to nie wszystko, Jackie Thomson - visitor centre manager - została uznana za Global Icon Centre Manager of the Year, co tylko potwierdziło jej rosnącą pozycję w tej branży.

Ostatnia limitowana edycja whisky wprowadzona do sprzedaży przez Ardbeg została stworzona, by uczcić pierwszy na świecie eksperyment destylarni z Islay w kosmosie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Dr Bill Lumsden, dyrektor destylowania i tworzenia whisky, powiedział: "Jako visitor centre manager w Ardbeg, Jackie Thomson żyje i oddycha whisky Ardbeg. Jej zaangażowanie i pasja dla Ultimate Islay Malt potwierdzają tysiące miłośników dymnej whisky, którzy pielgrzymują do destylarni".

"Jesteśmy bardzo dumni z Jackie i jej osiągnięć. Uosabia ona zaangażowanie Ardbeg w dostarczanie niezapomnianych wrażeń i inspiruje każdego, kto ją pozna".

Marka Ardbeg szczyci się mianem Ultimate Islay Malt Whisky. Ardbeg, produkowany w destylarnii założonej w 1815 roku, jest uznawany przez koneserów na całym świecie za najbardziej torfowe, przydymione i złożone whisky ze wszystkich Islay malt.

Ardbeg Galileo jest limitowaną edycją 12-letniej Old Single Malt Whisky, która jest specjalnie kadziowana z różnych stylów whisky Ardbeg, a stworzona została w 1999 r. Spirytus dojrzewał
w beczkach po winie Marsala z Sycylii, które dodały owocowych aromatów do słynnego gładkiego i torfowego stylu whisky Ardbeg.

Wyświetlony 436 razy
© 2013-2019 by SN2.EU