wtorek, 05 październik 2010 21:49

Zabiegi pielęgnacyjne dla mężczyzn.

Jeszcze kilka lat temu męskie kosmetyki to był krem do golenia, woda po goleniu i woda kolońska. Jednak powoli to się zmienia – na pólkach sklepowych i aptecznych pojawiają się kosmetyki dla panów. Mężczyźnie nie powinni używać kosmetyków dla pań, ponieważ są one w ich wypadku nieskuteczne – męska skóra jest grubsza, wymaga zupełnie innej pielęgnacji.

Pojawiają się bardzo wyspecjalizowane kosmetyki do zadań  bardzo specjalnych i to  dla mężczyzn – jeszcze kilka lat temu nikt nie wpadłby na pomysł, żeby zaproponować mężczyźnie krem lub inny kosmetyk pod oczy – teraz na przykład pojawił się kosmetyk firmy L’Oréal: Men Expert Hydra Energetic Roll-on pod oczy z witaminą C - preparat ten pomaga pozbyć się  porannego opuchnięcia pod oczami – preparat jest w kulce, więc podczas nakładania kosmetyku robi się przy okazji  masaż.

Obecnie coraz częściej panowie odwiedzają  gabinety kosmetyczne, w których poddają się zabiegom, które opóźniają  starzenie się skóry i sprawiają, że zmarszczki są płytsze. Męska skóra jest grubsza, ma więcej gruczołów łojowych , więc jest bardziej natłuszczona, później  niż u kobiet pojawiają się  na męskiej twarzy zmarszczki, ale te , które się pojawią są  bardziej głębokie i widoczne  niż u  większości kobiet.

Obecnie największe firmy kosmetyczne produkują kosmetyki do domowej  i profesjonalnej pielęgnacji włosów.  Mamy męskie serie Nivea, Dax Cosmetic, Garniera,czy Perfekty – w skład męskiej serii wchodzą  zazwyczaj kosmetyki do peelingu, nawilżające i odżywcze.

W kosmetykach do peelingu męskiej twarzy znajdziemy często bardzo egzotyczne cząsteczki, których zadaniem jest ścieranie męskiego naskórka, jak na przykład mikrokryształki bambusa  mężczyźni po zrobieniu peelingu  muszą nałożyć na twarz  krem odpowiedni dla ich typu skóry – są to , dla panów po czterdziestym roku życia, kosmetyki przeciwzmarszczkowe – zawierają one zazwyczaj silne antyutleniacze. Znajdziemy w tych kosmetykach wyciągi z białej lub zielonej herbaty,  wyciągi z korzenia rożeńca górskiego czy nawet żeń-szenia. Bardzo często w męskich  kremach pojawia się kofeina – drenuje ona dobrze skórę i dzięki temu  poprawia się jej napięcie.

W salonach kosmetycznych mężczyźni poddają się zabiegom podobnym jak kobiety – oczyszczają skórę twarzy, poddają się masażom, jednak bardzo często oczyszczenia wymagają również męskie plecy – takie  usługi oferuje większość  salonów.

Mężczyźni poddają się także  specjalistycznym zabiegom depilacji – coraz częściej moda wymaga, by elegancki pan miał idealnie gładką klatkę piersiową. Oczywiście do gabinetów kosmetycznych chodzi jeszcze niewielu panów, ponieważ kilka lat temu uznano by takiego mężczyznę wręcz za nienormalnego, gabinety kosmetyczne były praktycznie tylko dla kobiet. Obecnie nikogo już nie dziwi ani wizyta mężczyzny w gabinecie kosmetycznym, ani w SPA.

Początkowo zabiegi profesjonalne wykonywali w gabinetach mężczyźni okrzyknięci mianem metroseksualnych – nie mieli oni nic wspólnego z jakąś orientacją seksualną, ale ze stosunkiem do własnego ciała, które musiało być zadbane. Okazało się, ze tego typu mężczyźni znaleźli uznanie w oczach kobiet, ponieważ  zadbany mężczyzna, pachnący delikatnie dobrą wodą kolońską, a nie papierosami i piwskiem, jest bardziej pociągający, a jeśli do tego ma nieskazitelną cerę i zadbane dłonie to może się  podobać.

W wypadku kobiet , to  dbałości o cerę  zazwyczaj uczą się one od matek, a w wypadku mężczyzn to najczęściej starsi panowie podpatrują, jak pielęgnują cerę ich synowie, bo dla młodego pokolenia mężczyzn używanie kosmetyków pielęgnacyjnych staje się normą.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

© 2013-2020 by SN2.EU