czwartek, 09 wrzesień 2010 21:29

Dodaj kosmykom objętości

Męskie włosy z natury są grubsze i mocniejsze. Jednak czasami również im brakuje objętości, są przyklapnięte i wydaje się, że jest ich mniej niż w rzeczywistości. Pierwszą rzeczą jaka można  zrobić dla swoich włosów to odpowiednio je ostrzyc.

Męskie fryzury zazwyczaj wymagają zarówno strzyżenia, jak i cieniowania i właśnie te zabiegi mogą sprawić, że włosów będzie optycznie więcej .

Męskie fryzury, podobnie jak i te kobiece, można podnieść, zwiększyć ich objętość poprzez używanie odpowiednich kosmetyków oraz odpowiedniego suszenia i stylizacji – sprawdza się w takich wypadkach suszarka z dyfuzorem, która pomaga  podnieść włosy u nasady. Męskie włosy są są najczęściej krótkie, a takie włosy łatwiej podnieść i utrzymać w takiej pozycji, ponieważ są lżejsze od włosów długich. Jednak męskie włosy są zazwyczaj nieco grubsze niż kobiece i dlatego kosmetyki pielęgnacyjne oraz do zadań specjalnych dla mężczyzn mają nieco inny skład i muszą mieć nieco silniejsze działanie. Męskie włosy można ułożyć, podnieść na przykład dzięki  brylantynie (ta  nowoczesna nie zostawia tłustej maski na włosach) – ta brylantyna niezbyt nadaje się do przeciętnych włosów kobiecych, ponieważ jest dla nich zbyt ciężka.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów dla mężczyzn wychodzą na przeciw ich potrzebom – mężczyźni mają specyficzne potrzeby, częściej ich włosy atakuje łupież, a także są bardziej zagrożone łysieniem, toteż ich dobre odżywienie podczas mycia jest bardzo istotne.

Jeśli mężczyzna ma nieco dłuższe włosy to ważne jest odpowiednie ich suszenie suszarką. Najlepiej suszyć włosy schylając głowę do dołu – trzeba pamiętać jednak o tym, by strumień powietrza nie był zbyt gorący, ponieważ temperatura niszczy włosy.

Po umyciu włosów można na nie nałożyć niewielką ilość pianki stylizującej i ułożyć włosy  przy pomocy palców. Oczywiście, na początku wydaje się to trudne, ale przy krótkich włosach bardzo szybko można nabrać wprawy w tym szybkim i skutecznym zabiegu podnoszącym skutecznie włosy i dodającym im objętości.

Mężczyźni coraz częściej sięgają po różnego rodzaju odżywki – jeśli chcemy, by odżywka  nie obciążała zbytnio włosów, dzięki czemu będą bardziej puszyste i będą wyglądały na gęściejsze, to możemy zastosować odżywkę przed umyciem włosów – nakładamy ją zgodnie z zaleceniem, trzeba zazwyczaj zwilżyć włosy przed jej nałożeniem, potem, gdy włosy zostaną umyte szamponem  nie pozostanie na nich nawet ślad po odżywce. Trzeba tu przypomnieć, że odżywka ma dostarczyć składników odżywczych bezpośrednio do mieszka włosowego – do zamknięcia łusek i poprawy wyglądu włosów służą  balsamy.

Istnieje duża grupa panów, którzy swoją pielęgnacje włosów ograniczają do mycia ich szamponem - powinni oni wybierać szampony z formułą podnoszącą włosy. Trzeba  jednak mocno podkreślić, żeby panowie unikali kosmetyków, a właściwie szamponów do włosów typu „2 w1” - już dawno bowiem stwierdzono, że takie kosmetyki mają niekorzystny wpływ na włosy, trudno się z włosów wypłukują, co sprawia, że często pozostają niespłukane cząstki kosmetyku i to niepotrzebnie obciąża włosy.

Raz na jakiś czas można na  męskich włosach przeprowadzić zabieg, który stosuje część pań – otóż, ostatnie płukanie włosów robi się mieszanką wody mineralnej i piwa. Woda mineralna idealnie spłukuje z włosów resztki szamponu, a piwo nadaje włosom objętości oraz  powoduje, że  włos wydaje się grubszy i jest bardzo sprężysty.

Bardzo często mężczyźni oprócz typowej pielęgnacji włosów muszą przeciwdziałać  typowej męskiej przypadłości, czyli łysieniu androgenowemu, które zdecydowanie przerzedza włosy oraz powoduje, że włosy zaatakowane przez DHT (przekształcony testosteron) stają  początkowo cienkie i słabe, a fryzura traci objętość.

Wielu mężczyzn godzi się na utratę włosów, ale ci, którzy na to się nie godzą mają  doskonałe  szampony i odżywki , które naprawdę poprawią stan włosów – zawierają one bowiem minoxidil – substancję doskonale sprawdzającą się w leczeniu męskiego łysienia i najczęściej wzmocnione są te kosmetyki dodatkiem aminexilu, który zapobiega wypadaniu włosów. Oczywiście szamponów z takimi składnikami nie znajdzie się w w drogerii, są to kosmetyki apteczne, ponieważ działają jak leki.

Wbrew temu co się sądzi, coraz więcej mężczyzn poddaje się profesjonalnym zabiegom w salonach fryzjerskich – czasami mężczyźni decydują się na delikatną trwałą podnoszącą  nasadę włosów, co dodaje włosom objętości na dłużej. Jednak sporadycznie panowie robią trwałą na przykład w celu uzyskania fal na głowie – wynika to zarówno z przyczyn kulturowych (mężczyzna taki może być nawet podejrzany o homoseksualizm), a z drugiej panowie boją się zniszczenia włosów. Niekiedy panowie robią sobie wzorem artystów niemal niewidoczny balejaż na włosach, który sprawia, że włosy wyglądają na gęściejsze.

O tym, że panowie coraz bardziej dbają o swoje włosy, o to, by dobrze wyglądały świadczą półki z szamponami do zadań specjalnych oraz odżywki i balsamy przeznaczonych specjalnie dla męskich głów.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

© 2013-2020 by SN2.EU