niedziela, luty 25, 2024
środa, 07 grudzień 2016 14:46

Jak sprawdzić osiągi samochodu?

Marka Volvo przyzwyczaiła swoich fanów do tego, że co jakiś czas przygotowuje filmy pokazujące możliwości, jakie dają innowacyjne rozwiązania wprowadzane do poszczególnych modeli samochodów. Przez lata specjaliści zajmujący się projektowaniem i konstrukcja samochodów dla Volvo wprowadzili setki udogodnień i rozwiązań mających zwiększyć bezpieczeństwo w czasie jazdy, a także zwiększyć osiągi samochodów.

 

Filmy, o których mowa wyżej należą do serii testów „Live test”, w których przed samochodami marki stawiane są zadania, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe do wykonania lub bardzo niebezpieczne. Aby zwiększyć spektakularność widowiska w spotach wykorzystuje się duże samochody ciężarowe. Tym razem specjaliści marki Volvo przedstawili osiągi najnowszego układu sterowania umieszczonego w samochodzie ciężarowym.

Jak zostały one przedstawione i sprawdzone w czasie testu? Do udziału w filmie zaproszono paralotniarza, który prosi o „podwiezienie” kierowcę samochodu ciężarowego marki Volvo. Droga do pokonania nie jest prosta – pojawiają się samochody do wyminięcia, mosty i tunele, a przecież paralotniarz musi cały czas być w powietrzu.

Jak zakończył się ten test? Jeśli jesteś tego ciekaw, to kliknij w filmik, który umieściliśmy poniżej. Jest to właśnie zapis testu, który odbywał się na pięknych, chociaż jednocześnie bardzo niebezpiecznych drogach. Przekonaj się, czy Volvo stanęło na wysokości zadania.