sobota, lipiec 20, 2024
czwartek, 10 kwiecień 2014 12:43

Bridgestone coś więcej niż guma

Bridgestone- opony Bridgestone- opony

 Każdy kierowca chce czuć się bezpiecznie na drodze. Obecnie pomagają w tym liczne systemy jak ABS, ESP, ASR i inne, które wyręczają kierowcę przy wielu manewrach. Niewątpliwie wiele zależy też od opon, co każdego roku udowadniają miliony Polaków decydując się na wizytę w warsztacie na posezonową wymianę.

 To, co różni od siebie opony to ich zachowanie na drodze. Wyczuć je można podczas jazdy, kiedy kierowca musi szybko zareagować na sytuację potencjalnie niebezpieczną – ostre hamowanie, nagły wjazd rowerzysty czy poślizg. Czas na reakcję w przypadku nieoczekiwanej sytuacji na drodze wynosi ułamki sekund. To w takich jakże częstych sytuacjach właśnie wkraczają opony, które im lepszej jakości, tym szybciej zatrzymają auto, pewniej wezmą zakręt i pomogą opanować manewr. Dobra opona nie tylko zatrzyma samochód szybciej, ale zrobi to także bardziej płynnie, bez niebezpiecznego poślizgu.

Wybór dobrego ogumienia nie jest prosty. Styl jazdy, odmienny dla każdego kierowcy, również ma istotne znaczenie i stanowi o komforcie, bezpieczeństwie i satysfakcji z jazdy. Fani długich tras powinni zdecydować się na wygodne opony klasy turystycznej Turanza. Opony segmentu turystycznego dostępne są w wielu rozmiarach i pasują do licznych modeli aut. Kierowcy niewielkich miejskich samochodów, ceniący sobie oszczędność i niskie spalanie, powinni „ubrać” auta w ekonomiczne, przyjazne środowisku opony klasy Ecopia. Pomogą one zmniejszyć zużycie paliwa bez szwanku dla przyczepności i sterowania. Łatwo je rozpoznać dzięki etykiecie, na której powinny widnieć najniższe wartości A w zakresie badanych parametrów. Takie oznaczenie nadano modelowi Bridgestone Ecopia EP001S, najwyżej ocenionemu przez UE pod względem efektywności paliwowej i przyczepności na mokrej nawierzchni.

„Tworząc opony, niezależnie czy są to sportowe Bridgestone Potenza, czy Bridgestone Dueler do SUV-ów, kierujemy się tym, co dla kierowców najważniejsze – bezpieczeństwem i satysfakcją z jazdy” – zapewnia Patryk Jasik, Kierownik Działu Technicznego Bridgestone Sales Polska.

Opony tylko z pozoru są do siebie podobne. Tajemnica tkwi w mieszance gumy, z której są wykonane oraz rzeźbie bieżnika. Decydując się na zakup nowego kompletu możemy wybrać produkt, który wystarczy na jeden sezon lub taki, który na pewno posłuży na długie lata. Sprawdzony producent zagwarantuje nam pewną jakość wykonania, komponentów i prawdziwą pasję do motoryzacji. Bridgestone ma w tym duże, bo aż 80-letnie doświadczenie, co roku opracowując opony, na których jeżdżą miliony kierowców. Wysokiej jakości opony są gwarancją naszego bezpieczeństwa, ale również większych oszczędności. Dlatego warto wybierać rozsądnie.

 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce