poniedziałek, 16 wrzesień 2013 18:32

Pledy z alpaki – ciepło i komfort

Już za czasów Imperium Inków alpaki dawały mieszkańcom regionu południowoamerykańskiego ciepłą i delikatną wełnę. Pomagały w ten sposób ogrzać się na tych chłodnych terenach. W nadchodzące dni, dzięki ofercie Lnianego Zaułka i my będziemy mogli docenić walory tej wspaniałej wełny.

 

Jak mówi znany, peruwiański hodowca alpak – Temístocles Riquelme Ardiles: "Kocham alpakę jak piękną kobietę. Daje mi ona ciepło i komfort, miejsce do spania i jedzenie. Daje mi wszystko."

Wełna z alpaki od zawsze była produktem luksusowym i rzadkim. czas działa na jej korzyść z upływem lat/czasu wełna nabiera miękkości, nie tracąc przy tym swojego piękna i ciepła.
Surowiec ten zawdzięczamy alpakom - to małe zwierzęta hodowane ze względu na ich wyjątkową wełnę. Miękka dla skóry i delikatna w dotyku, posiada niesamowicie cienkie ale mocne i sprężyste włókna. Zawierają one malutkie kieszonki powietrzne, dzięki którym tkanina jest bardzo lekka. To za ich sprawą wełna ma wyjątkowe właściwości termoregulacyjne, jest materiałem „oddychającym”, a jednocześnie doskonale zatrzymującym ciepło. Ma zdolność do utrzymywanie właściwej temperatury ciała w zależności od zmian pogodowych.

Włókna alpak pokryte są niewielką warstwą wosku zwierzęcego (lanoliny), dzięki czemu tkanina jest odporniejsza na zabrudzenia i nie jest pożywna dla roztoczy. Dzianina z alpaki nie wchłania wilgoci. Jej włókna są hipoalergiczne, a jej naturalne pochodzenie ucieszy także alergika.

Włókno alpaki nie wymaga farbowania, ponieważ występuje w ponad 20stu odcieniach.
 

Obok kaszmiru wełna alpaki to jeden z najszlachetniejszych gatunków wełny na świecie.
Wełna z alpaki posiada szereg właściwości zdrowotnych:
•    łagodzi nerwobóle, bóle pourazowe, bóle stawów kończyn;
•    zapewnia zdrowy i spokojny sen;
•    nie kumuluje kurzu i potu (eliminuje warunki rozwoju roztoczy);
•    posiada właściwości antyalergiczne.
Lniany Zaułek w swoim asortymencie oferuje ponad 30 wzorów i wersji kolorystycznych pledów.
Podczas zbliżających się chłodów zadbaj o siebie i swoich najbliższych kupując wyjątkowy, ciepły i miły pled. Otulając się nim będziesz mógł poczuć się jak w ramionach najbliższej  Ci osoby.

 

Rozmiar 140cm x 200cm (długość łącznie z frędzlami).
Skład: 50% wełna owcza / 50% alpaka
Cena: 299 zł

Serdecznie zapraszamy do sklepów stacjonarnych Lniany Zaułek:
Ul. Mokotowska 61, Warszawa
Ul. Dittricha 10E, Żyrardów
Oraz do sklepu internetowego www.lnianyzaulek.com

© 2013-2020 by SN2.EU