niedziela, luty 25, 2024
czwartek, 09 styczeń 2014 11:30

Kaczmarski pnie się w górę w Dakarze

Martin Kaczmarski Martin Kaczmarski

Drugi dzień zmagań zawodników Lotto Team podczas rajdu Dakar za nami. Najszybciej z Polaków pokonali ten etap Marek Dąbrowski i Jacek Czachor tracąc do lidera Stephane Peterhansela 31m48s. Debiutujący w tym roku Martin Kaczmarski ukończył drugi odcinek na 18 pozycji ze stratą 51m28s. W klasyfikacji generalnej po dwóch odcinkach zajmuje aktualnie 16 miejsce i jest trzecim Polakiem.


W dniu dzisiejszym zawodnicy mieli do przejechania 798 kilometrów z San Luis do San Rafael w Argentynie. Znajdujący się na tej trasie ponad czterysta kilometrowy odcinek specjalny uchodzi za jeden z najszybszych, jednocześnie jeden z najbardziej zaskakujących podczas tegorocznego Dakaru. Krzysztof Hołowczyc ukończył odcinek specjalny na 11 pozycji tracąc do lidera 37m08s, a inny Polak – Adam Małysz po kłopotach na trasie dojechał finalnie na 26 miejscu ze stratą 1h10m06s. Martin Kaczmarski, uczeń Krzysztofa Hołowczyca powoli pnie się w górę, zajmując w klasyfikacji generalnej 16 pozycję.
– To był długi i trudny odcinek, ale jestem bardzo zadowolony ze swojego tempa – mówi Martin Kaczmarski, kierowca Lotto Team, uczestnik programu „mistrz-uczeń”. – Cieszę się, że udało mi się pomóc na trasie Adamowi Małyszowi, który zakopał się 40 km przed końcem odcinka – dodaje Kaczmarski. – Dakar się rozkręca, a my razem z nim. Dzisiejszy dzień zaliczam do udanych.
Po dwóch odcinkach specjalnych liderem jest Peterhansel. Krzysztof Hołowczyc, po dzisiejszych przygodach na trasie, traci do lidera 37m8s i zajmuje 9. miejsce. Na 10. pozycji Marek Dąbrowski, ze stratą do najlepszego wyniku 38m8s. Trzecim Polakiem jest Martin Kaczmarski, tracąc 59m30s. na 21. Miejscu Adam Małysz, ze stratą 1h18m40s.
W internecie trwa akcja „Kibicuję Martinowi”, wspierająca poczynania kierowcy Lotto Teamu podczas Dakaru. Szczegóły można znaleźć na www.martinofficial.com/ kibicuje-martinowi