poniedziałek, kwiecień 22, 2024
piątek, 02 sierpień 2013 19:48

Prawo jazdy w pigułce

Aby rozpocząć kurs przygotowujący na prawo jazdy trzeba pamiętać o trzech najważniejszych kwestiach. Przede wszystkim o wyborze odpowiedniego dla nas ośrodka szkoleniowego, gdzie będziemy uczęszczać na teoretyczne nauki poprzedzające część praktyczną kursu. Po drugie trzeba wybrać odpowiedni dla nas czas rozpoczęcia kursu,
aby nie kolidowało nam to z żadnymi dodatkowymi obowiązkami i zajęciami. I wreszcie na koniec trzeba pamiętać, że bez dobrego nastawienia i samozaparcia może być nam bardzo ciężko przygotować się i zdać egzamin na prawo jazdy. Dąbrowa Górnicza posiada kilka bardzo dobrych ośrodków szkoleniowych, dlatego warto zapoznać się z ofertami kilku z nich aby wybrać ten, który najlepiej przygotuje nas do egzaminu.

Kiedy już te trzy aspekty spełnimy i rozpoczniemy kurs, wówczas bardzo istotnym jest, aby na zajęcia teoretyczne przychodzić skrupulatnie, nie opuszczając ich z byle powodu. To właśnie na tych zajęciach będziemy mogli poznać od podstaw zasady poruszania się po drogach, zachowania się w trudnych sytuacjach za kierownicą samochodu, czy wreszcie przećwiczyć w teorii przepisy ruchu drogowego.

Po zajęciach teoretycznych czas odbyć stosowną wizytę u lekarza okulisty, który podejmie decyzję, czy możemy usiąść za kółkiem samochodu i czy oby przypadkiem nasz wzrok nie jest na tyle słaby by nie siadać za kierownicą. Wizyta u lekarza jest niejako przepustką do dalszego kursu na prawo jazdy. Dąbrowa Górnicza, to miasto w którym ośrodki szkolenia kierowców, mając na względzie dobro kursantów, zatrudniają najlepszych specjalistów w dziedzinie okulistyki. Nie oznacza to, że w szczególnych przypadkach lekarz nie spogląda na młodych kursantów pobłażliwym okiem i nie przepuszcza ich dalej. Gdyby tak było, to niejednemu z nich zamknąłby tym samym drogę do zdobycia prawa jazdy.

Badania lekarskie zakończone sukcesem powodują automatycznie możliwość przystąpienia do praktycznego kursu nauki jazdy. Wtedy już nie symulator jazdy, czy plansze z trudnymi sytuacjami na drodze stają się istotne, ale to co wynieśliśmy z wykładów i co nam zostało w głowie. Wtedy też nadchodzi czas na wybór odpowiedniego instruktora nauki jazdy i ewentualnie dobór samochodu – w zależności od placówki szkolącej. Po tym wyborze nie pozostaje nic innego jak rozpocząć praktyczną część kursu na prawo jazdy.

Kurs teoretyczny i praktyczny powinny trwać tyle samo czasu, tak więc szanse, że się zda za pierwszym razem są uzależnione od tego czy uważaliśmy podczas wykładów i czy byliśmy sumienni podczas nauki jazdy samochodem. Jeżeli do wszystkiego staraliśmy się przyłożyć i zaangażowaliśmy się w przygotowania, wówczas zdanie egzaminu na prawo jazdy nie powinno być żadnym problemem. http://zgredtodziad.eu