piątek, marzec 01, 2024
sobota, 20 lipiec 2013 19:56

Technologie podnoszące bezpieczeństwo jazdy

Z pewnością każdemu kierowcy zależy na tym, aby jego auto posiadało najnowocześniejsze i najbardziej skuteczne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. Inżynierowie i projektanci samochodów dokładają wszelkich starań, aby możliwie jak najlepiej wykorzystać różnorodne technologie i tym samym zapewnić pełnię bezpieczeństwa zarówno podróżnym, jak i pieszym.
Najlepsze tego typu rozwiązania znajdziemy w modelach japońskiej marki Mazda.
Krótka droga hamowania i stabilność

System ABS, w który wyposażone zostało miejskie auto Mazda 2, zapobiega blokowaniu się kół w trakcie hamowania w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, np. podczas deszczu czy przy dużym mrozie, kiedy nawierzchnia staje się niezwykle śliska. W przypadku tego modelu przeciwpoślizgowy system ABS został dodatkowo wyposażony w układ elektronicznego rozdziału sił hamowania, dzięki któremu droga hamowania zostaje maksymalnie skrócona. Ponadto Mazda2 posiada także układ dynamicznej kontroli stabilności, mający na celu optymalizację trakcji podczas ruszania i przyspieszania oraz wpływający na komfort jazdy. Niezwykle istotny dla bezpieczeństwa podróżnych jest również zaawansowany system pochłaniania i rozprowadzania energii zderzenia.
i-ACTIVSENSE

autostrada

Technologia „i-ACTIVSENSE” to seria zaawansowanych rozwiązań technologicznych, w które wyposażona jest nowa Mazda 6. W celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa wykorzystano rozmaite urządzenia wykrywające, m. in. radary mikrofalowe i kamery, które nie tylko ułatwiają kierowcy odpowiednio szybkie rozpoznanie potencjalnych zagrożeń, ale także pomagają maksymalnie ograniczyć skutki kolizji. Z kolei aktywny tempomat odpowiada za ocenę względnej prędkości oraz umożliwia utrzymanie bezpiecznego dystansu od innych aut, co niezwykle przydaje się np. podczas jazdy po autostradzie. Równie pomocny jest także system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, którego działanie opiera się na rozpoznawaniu poziomego oznakowania na jezdni.

Decydując się na kupno nowego samochodu warto upewnić się, że posiada on najlepsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Technologie umożliwiające rozpoznawanie zagrożeń, unikanie kolizji czy ograniczanie rozmiaru szkód w przypadku kolizji z pewnością nie raz przydadzą nam się na drodze. wojewoda  http://artykuly.marleny.pl/