czwartek, luty 29, 2024
środa, 05 grudzień 2012 18:11

Kia Video Contest Video – samochody też mogą inspirować! Wyróżniony

Samochód i kreatywność? Dla większości oznacza to tuningowanie lub bycie konstruktorem znanych marek. Jednak konkurs Kii całkowicie obala ten stereotyp. Wystarczy spojrzeć na cztery zwycięskie filmy stworzone w ramach konkursu Kia Video Contest Video.
Można rzec – nic prostszego stworzyć kolejną reklamę Kii. Jednak cała trudność polegała na tym, aby w tworzonym klipie przedstawić główne motto Kia Motors: „Kia – the Power to Surprise”. Czy się to udało?

Parkour, stworzenie muzyki przy pomocy dźwięków samochodu, breakdance oraz animacja. Wszystkie oparte na elemencie zaskoczenia i inspirowane Kia Watch. Początkowo oglądając zwycięskie videa można się zastanawiać – hola, hola, ale dlaczego muzyka czy taniec ma wyrażać to co charakteryzuje firmę? Po chwili jednak uświadamiamy sobie, że to jest istota. Kia bowiem od dawna próbuje nam pokazać, że jest czymś więcej niż zwykłym producentem samochodów osobowych czy ciężarowych. To dbałość o potrzeby klienta, które wyrażają się również w uczestniczeniu w promocji marki.

Bezpieczeństwo, komfort jazdy, nowa ulepszona linia wielu modeli. Cechy, które mogłyby charakteryzować praktycznie każdy samochód na świecie, jednak nie do wszystkich one pasują. A idąc za Kią – tak naprawdę może przynależą tylko do jednego koncernu?

Zwycięzcy niewątpliwie stanęli na wysokości zadania – pokazali, że samochód to coś więcej niż tylko przyrząd do przemieszczania się. To przede wszystkim często nasz drugi dom, w którym możemy się czuć swobodnie (klip tworzący muzykę). Innym razem jest wyrazem naszej dynamiki i elastyczności (breakdance oraz parkour), jak też niezwykłej kreatywności czy chęci podejmowania wyzwań w życiu (animacja). Co więcej – jest także źródłem mocnych wrażeń, których możemy zaznawać bez martwienia się o swoje bezpieczeństwo.

A Ty? Jakie jeszcze niespodzianki odkryjesz w Kii?

Media