czwartek, 20 luty 2020 10:41

Efekty zabiegów z botoksem

Zabiegi z botoksem Zabiegi z botoksem

Medycyna estetyczna oferuje obecnie różnorodne zabiegi, mające na celu poprawę stanu i jakości naszej skóry. Oprócz oferty nastawionej na powstrzymanie procesu starzenia się, zabiegi skupiają się również na efektach leczniczych. Nie wszystkie zabiegi wymagają jednak poddania się operacji oraz długiego okresu rekonwalescencji.

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu to rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i skutecznie poradzić sobie z niedoskonałościami cery. Sprawdziliśmy, jakie efekty dają zabiegi tego typu.

Botoks – czym jest?

Botoks znany rzadziej jako toksyna botulinowa to substancja trująca, którą można znaleźć w zepsutych wędlinach czy konserwach. Botoks wstrzyknięty w skórę w niewielkiej ilości jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Właściwości tego rodzaju wpływają na skuteczne działanie zlokalizowanych zmarszczek mimicznych, między brwiami, a także tzw. kurzych łapek. Botoks stosuje się zazwyczaj jako skuteczny zabieg do walki ze zmarszczkami, ale jego zastosowanie można znaleźć również przy zabiegach estetycznych na włosy, jak również przy walce z nadpotliwością.

Efekty zabiegów z botoksem

Toksyna botulinowa to bezpieczna substancja, która nie wpływa negatywnie na stan naszego zdrowia. Nie wymaga również od pacjenta specjalistycznego przygotowania ani rekonwalescencji. Efekty zabiegów z botoksem nie są widoczne jednak od razu. Pierwsze z nich pojawiają się po 3-4 dniach do zabiegu. Natomiast pełny efekt najczęściej pojawia się po 1-2 tygodniach. Mitem jest jednak powszechne przekonanie, że zabiegi z wykorzystaniem botoksu dają efekt maski. Iniekcje wykonywane są przez doświadczonych specjalistów, którzy wcześniej przeprowadzają pierwszą wizytę konsultacyjną.

Jak długo utrzymują się efekty?

Zabiegi medycyny estetycznej uzyskują doskonałe wyniki w zakresie odmłodzenia twarzy, jednak warto pamiętać, że nie są one trwałe. Dla osób chcących na trwale utrzymać efekt z pewnością jest to spory minus, jednak dzięki takiej możliwości uzyskujemy efekty odwracalne. Dzięki temu uzyskujemy sposobność do powrotu do dawnego wyglądu. Efekty zabiegów z botoksem utrzymują się najczęściej przez 3-6 miesięcy po wykonaniu iniekcji. Jeśli zależy nam na dłuższym utrzymaniu efektu, należy powtórzyć zabieg w odpowiednich seriach. Na długość efektów ma również wpływ odpowiedni okres rekonwalescencji, które mogą się zmieniać w zależności od tego, czy pacjent stosuje używki lub korzysta z regularnych wizyt na solarium. Po okresie 6 miesięcy toksyna botulinowa zaczyna być neutralizowana przez organizm, a połączenie między nerwem a mięśniem odbudowuje się.

Media

© 2013-2020 by SN2.EU