niedziela, czerwiec 23, 2024
czwartek, 14 maj 2020 15:38

Wiosenny poradnik dbania o skórę

Wiosenne pielęgnacja Wiosenne pielęgnacja

Zima to ciężki czas dla skóry. Jest ona narażona na niskie temperatury i kontakt z mroźnym powietrzem.

Dodatkowo wiele osób przebywa w mocno ogrzewanych czy klimatyzowanych pomieszczeniach, co również może wpłynąć niekorzystnie na jej wygląd. Cera staje się poszarzała i niejednokrotnie przesuszona. Dlatego na wiosnę, warto zadbać o regenerację skóry. Jak ją pielęgnować po zimie? Oto nasz krótki poradnik.

W jaki sposób odżywić i zregenerować skórę na wiosnę?

Jeżeli chcesz, aby Twoja skóra odzyskała blask i pięknie prezentowała się na wiosnę, pamiętaj o wszystkich etapach jej pielęgnacji. Jak się okazuje, bardzo ważne jest jej przygotowanie do zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Dlatego dokładnie wykonuj demakijaż. W tym celu możesz użyć specjalnego mleczka lub płynu micelarnego (tego typu produkty znajdziesz na stronie https://www.gandalf.com.pl/drogeria/. Jeżeli chcesz, aby skóra dobrze przyjęła kosmetyki regenerujące i odżywiające, regularnie wykonuj peeling. Możesz w tym celu użyć gotowych preparatów kosmetycznych. Pamiętaj, że peelingi do twarzy powinny być delikatniejsze. Ciekawym produktem są peelingi enzymatyczne. Do całego ciała możesz natomiast używać produktów mocniejszych, tzw. gruboziarnistych. Ostatnim etapem codziennej pielęgnacji skóry jest jej nawilżenie i odżywienie. Wybieraj kremy dopasowane do potrzeb Twojego ciała – zwróć uwagę na to, czy masz cerę suchą czy tłustą, a także czy ma ona skłonności do wyprysków bądź rumienienia się

Jakie kosmetyki przydadzą się do pielęgnacji skóry po zimie?

Wybierając kosmetyki, które mają pomóc w regeneracji skóry po zimie, zwróć swoją uwagę na te produkty, które w swoim składzie mają m.in. witaminy A, C i E. Są one powszechnie nazywane witaminami młodości. Oprócz tego, balsamy i kremy do twarzy powinny zawierać substancje łagodzące podrażnienia i regenerujące np. d-pentanol czy proteiny jedwabiu. Szukaj też produktów z olejem arganowym, rokitnikowym czy masłem karite, które utworzą na skórze ochronną warstwę, która utrzyma jej odpowiedni poziom wilgoci. Takie kremy znajdziesz między innymi na stronie: https://www.gandalf.com.pl/.

Media