środa, 11 grudzień 2019 14:42

Czy zabiegi laserowe są skuteczne?

Zastosowanie lasera Zastosowanie lasera

Zastosowanie lasera w medycynie estetycznej pozwala na powiększenie spektrum zastosowania oraz zmniejszenie ryzyka powikłań niemalże do minimum. Dlatego też zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego w Szczecinie cieszą się ogromną popularnością, zarówno ze strony pacjentów, jak i lekarzy. Czy jednak zastosowanie lasera jest rzeczywiście skuteczne? Rozwiewamy wątpliwości!

Jak działa laser frakcyjny?

Laser to urządzenie wytwarzające i wzmacniające wiązkę promieniowania elektromagnetycznego. Zabiegi z jego wykorzystaniem polegają na celowym oraz kontrolowanym uszkodzeniu tkanek, które następnie przechodzą proces regeneracji. Warto dodać, że obszary sąsiadujące z miejscem poddawanym zabiegowi, zostają nienaruszone. W zależności od długości fali, lasery stosowane są w wielu terapiach i przynoszą świetne efekty. Laser frakcyjny wnika w strukturę skóry, gdzie następnie jest pochłaniany przez wodę zawartą w komórkach. Dochodzi do jej błyskawicznego podgrzania do bardzo wysokiej temperatury, a następnie odparowania (ablacji), a wraz z nią tkanki, w której się znajdowała. Tym sposobem pobudza się organizm do samoczynnej odbudowy i regeneracji. Odpowiednia stymulacja powoduje, że zaczyna wytwarzać się kolagen i elastyna, które są odpowiedzialne za napięcie, elastyczność i grubość skóry.

Zastosowanie lasera frakcyjnego w walce z problemami

W medycynie estetycznej zabiegi w wykorzystaniem lasera znalazły szczególne zastosowanie. Skutecznie leczy się nimi trądzik, zmniejsza blizny, a także likwiduje popękane naczynka i przebarwienia. Laser może być uważny również do usuwania zbędnego owłosienia, znamion oraz rozstępów i tatuaży. W ostatnim czasie swoją popularność zyskały również zabiegi o zastosowaniu odmładzającym. Pozwalają one przywrócić skórze gęstość, napinają ją i ujędrniają. Ich duża przewaga nam innymi zabiegami tego rodzaju wynika z minimalnego ryzyka wystąpienia powikłań, krótkiego okresu rekonwalescencji, a także z szybkich i bardzo naturalnych efektów pozabiegowych.

Czy warto poddawać się laseroterapii?

Tego typu zabiegi pozwalają nie tylko na poprawę niedoskonałości i odmłodzenie wyglądu, ale również na zwiększenie poziomu jakości życia. Gdzie można znaleźć laser frakcyjny? Szczecin jest jednym z wielu miast, w którym można skorzystać z tego typu zabiegu. Poradzenie sobie z drobnymi problemami estetycznymi wpływa na poprawę pewności siebie, a także pozwala na rezygnację z czasochłonnych zabiegów domowych. Zabiegi laseroterapii są również mniej kosztowne, niż plastyczne operacje chirurgiczne.

© 2013-2020 by SN2.EU