sobota, 28 wrzesień 2019 17:37

Zabiegi kosmetyczne, które poprawia urodę i samopoczucie

Instytut kosmetyczny Dr Irena Eris Instytut kosmetyczny Dr Irena Eris

Nowoczesne salony kosmetyczne często oferują zabiegi bazujące na nowoczesnych technologiach.

Dzięki czemu można idealnie zadbać o swoją urodę i dobre samopoczucie. Jednak w niektórych przypadkach, szczególnie jeśli chodzi o zabiegi relaksacyjne, wykorzystywana jest dawna tradycja. Przykładem są tutaj chociażby masaże, które pozwalają na odprężenie się, ale i poprawienie urody. Z jakich zabiegów oferowanych w salonach warto korzystać?

Zabiegi kosmetyczne – poprawiają urodę i samopoczucie

Zabiegi kosmetyczne oferowane w profesjonalnych salonach mają przede wszystkim pomóc w uzyskaniu pięknej i nieskazitelnej cery. Często salony kosmetyczne oferują także takie zabiegi, które nie tylko poprawiają wygląd, ale i samopoczucie. W końcu, jeśli dobrze czujemy się we własnej skórze, wpływa to też na samopoczucie i podejście do życia. Do popularnych zabiegów kosmetycznych zalicza się między innymi te, pozwalające na modelowanie ciała np. drenaż limfatyczny, zabiegi antycellulitowe czy coraz popularniejsze programy dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią.

Jeżeli jednocześnie chce się zrelaksować, warto postawić na różnego rodzaju masaże. Ich sztuka znana jest od tysięcy lat, a właściwości prozdrowotne są nie do przecenienia. Jedną z ciekawszych opcji jest masaż gorącymi kamieniami. Polega on na masowaniu ciała rozgrzanymi kamieniami bazaltowymi, co pomaga na lepsze wnikanie składników odżywczych z preparatów stosowanych w czasie masażu. Również twarz można masować kamieniami. W tym przypadku używa się półszlachetnych, chłodnych kamieni. Taki masaż poprawia mikrokrążenie i pozwala na lepsze dotlenienie skóry.

Medycyna estetyczna – skuteczna broń przeciw niedoskonałościom skóry

Zabiegi medycyny estetycznej to również propozycja dla osób, które chcą zadbać o swój wygląd. Wśród wielu propozycji oferowanych przez salony kosmetyczne, swoją uwagę warto zwrócić ku mikrodermabrazji. Można ją wykonywać zarówno na ciało, szyję, jak i dekolt. Zadaniem tego zabiegu jest znaczne poprawienie funkcjonowania skóry. Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka. Wykorzystuje się do tego strumień kryształków korundu. Jego uderzenia powodują, że naskórek stopniowo zostaje złuszczony. To z kolei pozwala na pobudzenie skóry do prawidłowej pracy i regeneracji. Dzięki temu skóra staje się też lepiej dotleniona. Dzięki temu zabiegowi pobudzana jest również prawidłowa produkcja substancji, które wpływają na wygląd skóry m.in. kolagenu i elastyny. To właśnie one powodują, że skóra jest elastyczna i jędrna.

© 2013-2020 by SN2.EU