piątek, 16 sierpień 2019 11:07

Który manicure lepszy - tradycyjny czy hybrydowy?

Stylizacja paznokci Stylizacja paznokci

Dłonie są niemal cały czas “na widoku”. Witając się, zwracając na coś uwagę, gestykulując w trakcie rozmowy - wciąż je pokazujemy.

Dlatego tak istotny jest ich dobry wygląd. Manicure to must-have prawie każdej kobiety. O ile standardowa Polka dość często wychodzi z domu bez makijażu, z niezadbanymi paznokciami - zdecydowanie rzadziej. I dobrze - w końcu dłonie są naszą wizytówką i należy o nie dbać. Nawet jeśli nie potrafimy wykonać manicure u siebie w domu, nawet w mniejszych miastach jest obecnie bardzo dużo wykwalifikowanych stylistek paznokci. Obecnie również ceny ich usług stają się coraz bardziej konkurencyjne. Dzięki temu na regularnie wykonywany manicure może pozwolić sobie już niemal każda kobieta. Pytanie tylko - na jaką stylizację paznokci się zdecydować?

 

Jaki manicure wybrać?

Najbardziej popularnymi rodzajami manicure, wybieranymi przez Klientki salonów kosmetycznych, są manicure tradycyjny oraz manicure hybrydowy. Najważniejszą i najbardziej oczywistą różnicą między nimi jest stosowany lakier. Zarówno lakiery do paznokci tradycyjne, jak i hybrydowe lakiery do paznokci mają swoje zagorzałe zwolenniczki. Jak wybrać manicure najlepszy dla siebie?

Manicure tradycyjny vs. hybrydowy - który jest lepszy?

Manicure tradycyjny i hybrydowy dużo łączy, ale chyba jeszcze więcej dzieli. Postaramy się obiektywnie ocenić każdy z tych rodzajów stylizacji paznokci. Być może ułatwi Ci to podjęcie ostatecznej decyzji, na jaki manicure się zdecydować.

Manicure tradycyjny

Manicure tradycyjny, jak już wspomnieliśmy, wykonujemy lakierami do paznokci tradycyjnymi. Co to oznacza? Przede wszystkim - są one najłatwiej dostępne, łatwo się je nakłada i nie wymagają użycia specjalistycznych, dodatkowych preparatów. Z drugiej strony - są zdecydowanie mniej trwałe niż hybrydowe lakiery do paznokci. Nawet najbardziej fachowo wykonany manicure tradycyjny nie utrzyma Ci się na paznokciach dłużej niż kilkanaście dni. Za manicure przy użyciu tradycyjnych lakierów do paznokci przemawia również jego niższa cena. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że o ile zapłacimy jednostkowo mniej za zabieg, będziemy musiały go wykonywać częściej. Ceny mogą się więc zrównoważyć… Przeciwniczki manicure tradycyjnego podnoszą natomiast kwestię długiego wysychania lakierów do paznokci tradycyjnych. Przez to dość często niemal od razu po wykonaniu stylizacji, jest ona w stanie dalekim od ideału.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest wykonywany, jak sama nazwa wskazuje, hybrydowymi lakierami do paznokci. Lakiery tego typu charakteryzują się ogromną trwałością, odpornością na czynniki zewnętrzne i mocną pigmentacją. Ogromnym plusem tego rodzaju manicure jest to, że utrzymuje się on na paznokciach nawet kilka tygodni. Musi być jednak poprawnie utwardzony w lampie. Do uzyskania najtrwalszych i najlepszych efektów, oprócz hybrydowych lakierów do paznokci należy zaaplikować również top. Jeżeli zastosujesz się do wszystkich wskazówek, uzyskasz estetyczny manicure, utrzymujący się na paznokciach dużo dłużej niż tradycyjny. Dużym plusem manicure hybrydowego jest także to, że nie musisz czekać po jego wykonaniu na wyschnięcie lakieru.

Mamy nadzieję, że podjęłaś już decyzję, jaki manicure jest dla Ciebie lepszy. Pytanie teraz - gdzie go wykonasz?

Gdzie na manicure? Do spa, małego gabinetu kosmetycznego, a może w domu?

Obecnie niemal każde studio urody posiada w swojej ofercie różne zabiegi na dłonie. Możesz wybrać się do sporego ośrodka spa lub mniejszego, osiedlowego gabinetu kosmetycznego. Wiele kobiet decyduje się na wykonywanie manicure w warunkach domowych. Jak podjąć decyzję? Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeżeli stwierdzisz, że manicure tradycyjny jest lepszy, jako że nie wymaga on wielu przyrządów, bez problemu możesz go zrobić samodzielnie. Z manicure hybrydowym jest nieco trudniej, jako że potrzebujesz do niego także chociażby lampy UV/LED. Zwróć jednak uwagę, że lampy są coraz tańsze i dobrej jakości produkt możesz kupić już w bardzo przystępnej cenie. Zarówno w mniejszych, jak i większych salonach kosmetycznych pracują doświadczone, wykwalifikowane stylistki paznokci. Wszystko zależy od Ciebie - od Twoich umiejętności i chęci...

 

Najlepszy manicure to taki, który Ci bardziej odpowiada!

Wszystko jest kwestią indywidualną. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie na paznokciach niczego innego poza manicure hybrydowym. Inne natomiast zdecydowanie wolą manicure tradycyjny. Najważniejszy jest Twój komfort - jeśli będziesz się dobrze czuła w stylizacji paznokci, to, jaki typ manicure wybierzesz, będzie sprawą drugorzędną.

© 2013-2020 by SN2.EU