niedziela, 27 styczeń 2013 15:29

Fibroblasty a starzenie się skóry

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem wynikającym z upływu czasu i polegającym na zmniejszaniu biologicznej aktywności komórek i spowolnieniu procesów odnowy. Kluczową rolę w procesie starzenia się skóry odgrywają fibroblasty. Są to najważniejsze komórki skóry właściwej,  odpowiedzialne za produkcję podstawowych substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

To one warunkują odpowiednie fizyczne i mechaniczne właściwości skóry. Utworzone  z kolagenu i elastyny włókna budują w skórze swoiste rusztowanie, które sprawia, że jest ona elastyczna, zwarta i odporna na rozciągnięcia. Z kolei kwas hialuronowy, który pełni funkcję substancji spajającej włókna, dzięki zdolności wiązania dużych ilości wody zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie.  Z wiekiem aktywność fibroblastów ulega spowolnieniu. Następuje zmniejszenie ich zdolności metabolicznych i replikacyjnych, przez co  proces odnowy komórek ulega osłabieniu.  Pogarsza się funkcjonalność włókien kolagenowych i elastynowych, a ich struktura ulega zniszczeniu. Zmniejsza się także ilość i jakość kwasu hialuronowego. To właśnie osłabienie, zniekształcenie i zanikanie z wiekiem elementów podporowych powoduje, że traci ona sprężystość i naturalną gładkość, staje się cieńsza, sucha  i pomarszczona.
Rewolucyjne odkrycie polskich i norweskich naukowców na skalę światową

Aby odwrócić negatywne procesy zachodzące w komórce i przedłużyć aktywne życie fibroblastów w celu wydłużenia biologicznej odnowy skóry Naukowcy z Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris opracowali unikalną na skalę światową formułę FGF1 LMSTM z technologią transportu termalnego LIPO-SPHERE.
Formuła FGF1 LMSTM - REAKTYWATOR ODNOWY SKÓRY - otrzymane w drodze zaawansowanych technik inżynierii biomedycznej białko o niezwykłej sile działania, które decyduje o zdolności komórek do podziału: warunkuje ich właściwości regeneracyjne i potencjał do samoodnowy, tym samym hamując procesy starzenia się skóry.

Technologia LIPO-SPHERE - Unikalna technologia transportu dermalnego to unikalny system dostarczania formuły FGF1 LMSTM w głąb skóry poprzez:
•     zaabsorbowanie formuły na powierzchni specjalnych sfer lipidowych, które dzięki swojej budowie z łatwością pokonuje barierę naskórka
•     w obrębie żywych tkanek sfery lipidowe  kontrolują przenikanie formuły, zapewniając aktywne  działanie FGF1 LMSTM   na wszystkich poziomach skóry.

Formuła FGF1 LMSTM + Technologia LIPO-SPHERE = REAKTYWACJA ODNOWY SKÓRY NA 3 POZIOMACH

Technologia transportu dermalnego LIPO-SPHERE gwarantuje precyzyjną absorpcję i uaktywnienie formuły FGF1 LMSTM w głębi skóry,  uruchamiając silną i długotrwałą reaktywację  procesów odnowy skóry na trzech poziomach:
1.    Reaktywacja komórkowa  poprzez przedłużenie aktywności metabolicznych i replikacyjnych najważniejszych komórek skóry właściwej – fibroblastów.
2.    Reaktywacja tkankowa poprzez znaczący wzrost produkcji substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.
3.    Reaktywacji funkcji skóry i wyraźnego odmłodzenia jego struktury poprzez redukcję i wygładzenie zmarszczek, poprawę elastyczności i odzyskanie właściwego nawilżenia i funkcji ochronnych skóry.

© 2013-2020 by SN2.EU