wtorek, 17 październik 2017 16:22

Metoda 5 minut

Wiele osób ma kłopot z konsekwentnym realizowaniem określonych działań. Dotyczy to nie tylko pracy zawodowej, ale także zajęć dodatkowych. Także borykacie się z tym problemem? Zdajecie sobie co prawda sprawę, że musicie wziąć się w garść, ale brakuje Wam odpowiedniej motywacji? Kiedy przychodzicie do pracy zaraz znajduje się wiele czynników, które Was od niej odrywają?

W trakcie wykonywania zadań nie możecie kompletnie skupić się na realizowanych projektach? Przez to tak naprawdę poświęcony czas nie jest optymalnie wykorzystywany? Niestety, nie brakuje ludzi, którzy muszą się zmierzyć z takimi okolicznościami - i to dzień w dzień. Ostatnio bardzo popularna stała się w naszym kraju metoda 5 minut. Na czym ona polega? Czy warto ją stosować? Te i inne kwestie poruszymy w dzisiejszym wpisie.

Metoda 5 minut

Wiele osób ma kłopot z konsekwentnym realizowaniem określonych działań. Dotyczy to nie tylko pracy zawodowej, ale także zajęć dodatkowych. Także borykacie się z tym problemem? Zdajecie sobie co prawda sprawę, że musicie wziąć się w garść, ale brakuje Wam odpowiedniej motywacji? Kiedy przychodzicie do pracy zaraz znajduje się wiele czynników, które Was od niej odrywają? W trakcie wykonywania zadań nie możecie kompletnie skupić się na realizowanych projektach? Przez to tak naprawdę poświęcony czas nie jest optymalnie wykorzystywany? Niestety, nie brakuje ludzi, którzy muszą się zmierzyć z takimi okolicznościami - i to dzień w dzień. Ostatnio bardzo popularna stała się w naszym kraju metoda 5 minut. Na czym ona polega? Czy warto ją stosować? Te i inne kwestie poruszymy w dzisiejszym wpisie.

Co to jest metoda 5 minut?

Metoda 5 minut jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które mają kolosalne kłopoty z motywowaniem się do działania. Tak naprawdę obojętne jest to w jakiej dziedzinie chcecie odnosić sukcesy. Wszędzie mogą przydarzyć Wam się gorsze momenty. Trzeba zaznaczyć, że w takich sytuacjach trudno jest Wam zmotywować się do podjęcia jakiegokolwiek działania. Właśnie dla takich osób została wymyślona metoda 5 minut. Na czym ona polega? Trzeba podkreślić, że dokładnie przez 300 sekund skupiacie się na wykonywaniu wyłącznie jednej czynności. Istotne jest to, aby w tym okresie nie sprawdzać na przykład wiadomości na telefonie czy komentarzy na Waszych profilach społecznościowych itp. Trzeba wyłączyć wszystkie urządzenia elektroniczne. Musicie zrobić wszystko, aby przez 5 minut nikt i nic Was nie rozpraszało. Jest to naprawdę bardzo istotne - bez tego ta metoda nie zadziała tak, jak powinna. Nie wolno zatem tej kwestii pod żadnym pozorem bagatelizować. Przez te 300 sekund musicie być skoncentrowani tylko i wyłącznie na konkretnym temacie.

Metoda 5 minut - dlaczego warto ją stosować?

Składa się na to wiele powodów. Zastanawiacie się, dlaczego jest Wam potrzebna metoda 5 minut? Trzeba zaznaczyć, że wiele osób na samą myśl o tym, że muszą wykonywać jakieś zadanie przez godzinę, czy nie daj Boże jeszcze więcej, dostaję bólu głowy czy gęsiej skórki itp. Zdecydowanie łatwiej jest wykonywać coś tylko przez 5 minut. Statystyki pokazują, że ta metoda jest naprawdę bardzo skuteczna. Teoretycznie wydaje się, że przez 300 sekund nie da się nic wiele zrobić. Druga strona medalu jest jednak taka, że jeśli rzeczywiście skupicie się na konkretnej czynności, to realizowane przez Was zadania będą charakteryzować się wysokimi obrotami. To oczywiście sprawi, że "pójdziecie do przodu" i takim sposobem krok po kroku będziecie zbliżać się do wyznaczonego celu. Ważna jest też w tym wszystkim systematyczność. Regularne stosowanie tej metody sprawi, że codziennie będziecie nieco bliżej Waszego celu. Każdemu łatwiej zaakceptować jest wykonywania pewnych czynności przez tylko 5 minut, dlatego ta metoda odnosi tak duże sukcesy.

Dlaczego warto rozwijać metodę 5 minut?

Ludzie, którzy na własnej skórze przekonują się, że metoda 5 minut jest skuteczna bardzo chętnie z niej korzystają. Kto jednak powiedział, że tej metody nie można w żaden sposób rozwijać? Właśnie, nie ma takiej zasady. Jeśli przez pewien czas przyzwyczaicie się do wykonywania konkretnego zajęcia przez te 300 sekund, to po jakimś okresie - załóżmy miesiącu czy dwóch miesiącach - możecie zwiększyć tę liczbę, na przykład do 10 minut. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Najpierw jednak przyzwyczajcie się do określonego wysiłku przez pewien czas, a następnie systematycznie zwiększajcie Wasze codzienne zaangażowanie. Dzięki temu oczywiście szybciej dojdziecie do wyznaczonych celów. Pamiętajcie jednak, aby stopniowo zwiększać czas przeznaczony na realizację konkretnych projektów, żeby zbyt szybko się nie zdemotywować. Lepiej dłużej korzystać z metody 5 minut, niż szybko z niej zrezygnować i przejść na wyższe obroty, ale potem zniechęcić się do dalszego działania. Sprawdź http://mistrzmotywacji.pl/blog po więcej motywacji

Czytany 420 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Świat kobiety

  • 1