wtorek, marzec 19, 2024
wtorek, 24 październik 2017 09:16

Beats DJ - zawód czy pasja?

Zawody artystyczne mają to do siebie, że często biorą swój początek od prawdziwej pasji. Uczynić ze swojego „konika” sposób na życie i utrzymanie to jednak prawdziwa sztuka. Niesie to też ze sobą różne zagrożenia - artystom zarzuca się na przykład, że są rzemieślnikami. W tym artykule chcemy zastanowić się, jak to wygląda w przypadku beats dj. Czy to tylko pasja, czy może jednak zawód i jak zazwyczaj zaczyna się kariera beats dj?

 

Beats dj – nastoletnie hobby?

Rzadko zdarza się, by dziecko zapytane o to, kim chce zostać w przyszłości, odpowiadało: „chcę zostać beats dj”. Dlaczego tak się dzieje? Cóż, w większości przypadków dzieci nie wiedzą nawet, kim jest dj, ale wydaje się, że nie to jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy. W opinii ogółu bowiem beats dj nie jest uważany za prawdziwy zawódjest uważany za prawdziwy zawód. Mówi się, że to niegroźne hobby i to głównie dla nastolatków.

Wiele osób na całym świecie łamie jednak ten stereotyp. Nie tak dawno temu media donosiły o 80-letniej Japonce znanej jako DJ Grandma, która kilka razy w miesiącu zasiada za konsoletą jednego z popularnych tokijskich klubów i rozkręca najlepsze imprezy. Co więcej, nie każde hobby przynosi swojemu pasjonatowi pokaźne zyski, które pozwalają na utrzymanie się. Dobry beats dj może jednak z powodzeniem żyć z tego, co zarobi za konsoletą.

Beats dj – czy to się opłaca?

Oczywiście, żeby zacząć swoją przygodę z didżejką, niezbędny jest pewien wkład własny. To sztuka jak każda inna, w której trening czyni mistrza – wymaga więc wielu godzin nauki, prób, kompozycji… By było to możliwe, trzeba zakupić (na początku choćby bardzo podstawowy) sprzęt, a także kolekcjonować winyle – nie takie jednak, jakie zbierają hipsterzy, a te zawierające najgorętsze hity electronic dance music.

Wielu beats DJ udowadnia jednak, że taka początkowa inwestycja szybko się zwraca, jeśli tylko dobrze się o to postarać. By tak się stało, warto pokazywać się w wielu miejscach i nawiązywać kontakty, gdzie tylko się da. Kilka naprawdę udanych imprez za konsoletą sprawi, że beats djstanie się smakowitym kąskiem na lokalnej scenie klubowej – a co za tym idzie, także i pieniądze zaczną płynąć wartkim strumieniem. Trzeba pamiętać jednak, że w tym zawodzie bardziej jeszcze niż w innych liczy się renoma i reputacja. Jeśli beats dj jest dobry w tym, co robi, prezentuje oryginalny styl, a przy tym potrafi zaskoczyć swoją publiczność, zapewne nie będzie miał problemów ze znalezieniem kolejnych zleceń. Chętni, by zatrudnić go przy swoim evencie pojawią się sami.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy uważacie beats dj za zawód, czy jedynie za pasję, która może przynosić pewne zyski?