poniedziałek, 15 lipiec 2013 16:18

Magiczne dni tygodnia cz. II

Ostatnio zapoznaliśmy Was z magicznym znaczeniem dwóch dni tygodnia – poniedziałku i wtorku. Jednak do końca jeszcze daleko. Dziś pragniemy Wam pokazać co w sobie skrywają środa i czwartek, łącznie z ich patronami oraz magicznym potencjałem.
Środa
Posiada męską energię, a jej patronem jest Merkury. Kolorami przypisanymi do tego dnia są żółty, fiołkowy, szary oraz kolory opalizujące. Za drzewo opiekuńcze środy uznaje się leszczynę. Jeśli chodzi o magiczne zastosowanie, środa zapewnia nam jasność umysłu, łatwość komunikacji i pisania. Poprawia również zdolności strategiczne i negocjacyjne. Środa jest idealna do zdobywania wiedzy, rozpoczynania nowych interesów, ale uwaga – sprzyja także tworzeniu się długów, zapadaniu na nałogi, stracie oraz lękowi.

Czwartek
Wyposażony jest w energię męską, a jego planetą jest Jowisz. Kolory przypisane do tego dnia to purpura oraz błękit królewski. Drzewem opiekuńczym jest dąb. Czwartek jest niewątpliwie szczęśliwym dniem – według osób parających się magią, dzień ten przyciąga szczęście, powodzenie w każdej dziedzinie, szanse na rozwój i ekspansję, a także naszą hojność. Mężczyźni mogą być wówczas obdarzeni większą płodnością. W czwartki większą uwagę skupia się na honorze, bogactwie, odpowiednim ubiorze oraz duchowych osiagnięciach
© 2013-2020 by SN2.EU